Životné prostredie

Kategorie: Biológia (celkem: 966 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 05. července 2007
  • Zobrazeno: 5774×

Příbuzná témataŽivotné prostredie

Vo svojom referáte som sa rozhodol vám priblížiť stav životného prostredia v obci Snežnica.
Znečisťovanie životného prostredia poškodzuje zdravie všetkého živého.
Niektoré druhy znečisťovania sa v našom kraji vyskytujú prirodzene, ako napríklad dym z pálenia trávy, alebo peľ z kvetov. Avšak oveľa väčšie znečisťovanie prostredia spôsobujú priemyselné podniky, družstvá, doprava a dokonca aj náš každodenný život. Zamorujú prostredie škodlivými látkami, odpadom a hlukom. Znečistenie nášho životného prostredia ohrozuje vzduch i vodu. Obmedziť to môže len spoločné úsilie ľudí...
V našej obci nechodí veľa áut a preto nie sme ohrozený škodlivinami, ktoré sú produkované pri premávke motorových vozidiel. Napríklad tuhé častice Oxidu uhoľnatého, uhľovodíky, tekavé organické látky, Oxidy dusíka, Oxid síričitý, ťažké kovy (napr. olovo), a z hľadiska globálnych klimatických zmien aj Oxid uhličitý, ktoré spôsobujú choroby dýchacích ciest. Stromy a rastliny sú dôležité na výrobu kyslíka, preto by sme ich nemali veľmi znečisťovať. No aj napriek tomu je les v Snežnici znečistený najrôznejším odpadom. Od obalov z tyčiniek, až po pneumatiky, či dokonca použité batérie z áut. Iba v tých najodľahlejších častiach lesa môžu zvieratá žiť bez strachu od odpadu.
Ľudia začali využívať pôdu v okolí svojej dediny. Začali používať rôzne chemické prostriedky, ktoré škodia životnému prostrediu.
Voda v Snežnici nie je našťastie veľmi ohrozená. Ohrozuje ju najmä len doprava a poľnohospodárstvo (priesakmi hnojív, atď.). Celkovo u nás nie je životné prostredie až tak ohrozené, ako vo veľkých mestách. No so zdokonaľovaním technológií sa bude meniť aj náš každodenný život. Mnohé činnosti môžu vykonávať počítače. Ľudia preto potrebujú zmeniť svoj štýl života preto, aby sa lepšie dokázali starať o našu planétu a neplytvať jej zdrojmi.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?