Vojna v Iraku (úvaha)

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 05. července 2007
  • Zobrazeno: 2084×

Příbuzná témataVojna v Iraku (úvaha)

Vo štvrtok 20. marca zaútočil americký prezident George Bush na Irak a tým rozpútal vojnu, stalo sa tak presne o 03.35 nášho času. Spojenci (teda USA a Veľká Británia) ju dokázali vyhrať. Na začiatku vojyn bola verejná mienka na strane slabších - Iraku, na konci vojny sa to radikálne zmenilo. Počiatočný odpor Francúzska, Nemecka a Ruska voči vojne sa zmenil na súhlas s USA. Pripomína to supov, ktorí sa zbiehajú k Irackej zdochline. Každý sa prirodzene snaží uchmatnúť si čo najväčšie množstvo ropy, ale títo supi sa tam nedostanú, kým je tam lev, ktorý túto zdochlinu skolil. USA - najsilnejšia, najvyspelejšia a najbohatšia zem, si nenechá zobrať ani kúsok tohto šťavnatého sústa. Všetky ziskové objednávky, sú rozčlenené medzi americké firmy, zostávajú iba stratové ako obnova vodovodného systému v zbombardovanom Bagdade, obnova elektrickej siete v krajine, stavba domov vo všetkých mestách postihnutých vojnou. USA vyčlenie tiež zopár miliárd na humanitárne účely a budú vyzerať ako veľmi štedrí v celom svete. Irak v súčasnosti americká kolónia, prirovnateľná k Indii, bývalej perle Britskej koruny. USA budú žiť z Irackej ropy, dolár bude posilňovať.
Američania sú spokojní. Nikto sa nepozastavuje nad tým, že zaútočili bez súhlasu OSN. Je to paradox, že Organizácia spojených národov bola založená roku 1920 americkým prezidentom Wodrowom Wilsonom, aby už nevypukla žiadna vojna.
Kto bude ďalší? Severná Kórea má šťastie, že sa v nej nenáchadzajú rozprávkové zásoby ropy.
Už o pár rokov sa pravdepodobne môžeme tešiť na nejaký americký kalerábový film typu Pearl Harbor. Zopár zlatých, skvelých, nice, perfekt, amerických vojakov zostalo v púšti. Bojujú proti tým skurveným irackým piesočným krysám, ktorých je aspoň 50-krát viac. Američania víťazia, pretože nie je pravda, že najtvrdší je kameň, najmocnejšia je oceľ, ale je pravda, že najviac vydrží na svete obyčajný Američan. Nejaká romantika pred odchodom do boja, slzy, bozkávania. Ku konci filmu nejaký uslzený pohreb, rakva prikrytá americkou zástavou. Rodičia, ktorí sú hrdí na svojho jediného syna, ktorý zahynul len preto, aby bol benzín o pár centov lacnejší.
Toto je môj subjektívny názor, väčšina z vás s ním asi nesúhlasí. Choďte radšej na ten film.

I´m only kiddin America, you know I love you.
Iba som žartoval America, ty vieš, že ťa milujem. (Eminem - White America).

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?