Taty (Skupina Tatu)

Kategorie: Umenie (celkem: 313 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 07. dubna 2007
  • Zobrazeno: 4673×

Příbuzná témataTaty (Skupina Tatu)

Biografia:
Ruská skupina TATY (resp. slovensky čítaj TATU, ale píšu sa niekde aj Tatoo) bola založená začiatkom roka 2000 scenáristom a režisérom Ivanom Šapovalom, teraz producentom skupiny. Manažérom skupiny je Leonid Dziunik (bývalý stranícky ukrajinský činiteľ).

Zloženie skupiny:
Lena Katina (4.10.1984) - je školáčkou 11. triedy obyčajnej moskovskej strednej školy (resp. dočítala som sa aj, že je už študentkou psychológie na ekonomickej univerzite a chcela by v budúcnosti pracovať s drogovo závislými)
Julia Volkova (20.2.1985) - z deviatej triedy postúpila na umeleckú školu so špecializáciou spev

Dievčatá sú z "lepších" rodín a obe mali podobné záľuby. Učili sa hrať na klavíri. Zaujímali sa o krasokorčuľovanie a o spoločenské tance. Jelena jazdila na koni a Julia zase hrala tenis. Obe už od malička spievali v detskom zbore "Neposedy", odkiaľ Juliu vyhodili pre neprístojné správanie a rozvracanie kolektívu. Keď robil v roku 2000 scenárista a režisér Ivan Šapovalov casting na novú dievčenskú skupinu vo filmových štúdiách Mosfilmu, prišli dievčatá spolu s 500 ďalšími uchádzačkami a boli vybrané na tento projekt nezávisle jedna od druhej. Šalapov im vytvoril skutočne originálny imidž a rôzni autori napísali dievčatám niekoľko veľmi vydarených skladieb. Vznikol z nich ich prvý album 200 po vstrečnoj. V Rusku sa predalo behom krátkej doby vyše pol milióna nosičov. Takisto úspešné boli dievčatá na svojich koncertoch. Spievajú o lesbickej a homosexuálnej láske. Vo svojích textoch sa priznávajú k vzájomnej láske a vo svojom videoklipe Ja sošla s uma sa bozkávajú. Ich piesne sa stali nielen v Rusku mimoriadne obľúbené, rebelantské, ale hlavne kontroverzné. Práve pieseň Ja sošla s uma bola so svojim videoklipom v novembry 2000 nasadená do MTV Russia ako prvá a zaznamenala raketový úspech. Pieseň napísala televízna novinárka a poetka Jelena Kipperovová. Pre klip k tejto piesni musela Lena 10 kíl schudnúť a Julia sa dala ostrihať a zafarbiť si vlasy na čierno. Pred piesňou Ja sošla s uma, sa vraj Lene prisnilo, že vyhrajú cenu MTV. A tak sa aj stalo. Dievčatá dostali cenu na prestížnych MTV Russia Awards, za najlepší klip. Ocenené boli aj v New Yorku na Video Music Awards v kategórii najlepší klip MTV Russia. Na Video Music Awards dievčatá takto so smiechom oslovili Neworčanov a celý svet: "Hovorí tu niekto po rusky? Nie! Tak Dovidenia!". Druhý videoklip ku skladbe Nas nedogoňat vydali súbežne s albumom 200 po vstrečnoj.

Pieseň znova obsadila najvyššie priečky ruských hitparád. Takisto si však vybudovali priestor v rôznych zahraničných rebríčkoch. Táto pieseň objavila u nás v hitparáde DEKA postúpila okamžite na prvé miesto. Taty boli s touto piesňou hosťujúcou skupinov na slovenskom Slávikovi 2001. V rozhovoroch s novinármi prezradili, že názov TATU znamena "ta ljubit tu" a že v skutočnosti nie sú lesbičky, ale len sa veľmi ľúbia. Vraví sa, že dievčatá si v rozhovoroch s tlačou strážia svoje súkromie. Skupina podpísala kontrakt s ruskou pobočkou Universal Music na tri ďalšie albumy, ktoré majú byť urobené do konca roku 2002. Takže toto sú skutočne silné predsavzatia, takže dievčatám držím palce a teším sa, čo pre nás dobrého pripravia.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?