Sprievodná správa k výstavbe objektu

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 3986×

Příbuzná témataSprievodná správa k výstavbe objektu

TÉMA ZADANIA : 4 - BYTOVÝ DOM
PREDMET : ATELIÉROVÁ TVORBA 1.
DRUH ZADANIA: ATELIÉROVÁ TVORBA
1. KAPITOLA: ZÁKLADNÉ ÚDAJE O STAVBE

NÁZOV STAVBY : 4 – BYTOVÝ DOM
MIESTO STAVBY : BRATISLAVA 1, HREBENDOVA ul.
KAPACITNÉ ÚDAJE :
- ZASTAVANÁ PLOCHA : 360 m2
- PODLAŽNÁ PLOCHA JEDNOTLIVÝCH BYTOV :
BYT A –113.44 m2
BYT B – 99.04 m2
BYT C – 91.84 m2
BYT D – 81.24 m2
- CELKOVÁ PODLAŽNÁ PLOCHA : 385.5 m2

2. KAPITOLA : URBANISTICKÉ RIEŠENIE

POZEMOK SA NACHÁDZA V BRATISLAVE 1, NA HREBENDOVEJ ULICI. PREVAŽNÚ ČASŤ POZEMKU TVORÍ SVAHOVITÝ TERÉN. PARCELA JE SITUOVANÁ V LUXUSNEJ VILOVEJ ŠTVRTI , V ZÁSTAVBE RODINNÝCH DOMOV. V BLÍZKOSTI JE SITUOVANÝ HOTEL BÔRIK.3.KAPITOLA : ARCHITEKTONICKÉ RIEŠENIE

HMOTOVO PRIESTOROVÚ SCHÉMU TVORIA ŠTYRI KUBUSY NAVZÁJOM HORIZONTÁLNE I VERTIKÁLNE USKOČENÉ, ČÍM SA VYTVÁRAJÚ PRIESTORY VYUŽITELNÉ AKO TERASY. KAŽDÝ KUBUS PRESVETĽUJÚCI SCHODISKOVÚ KOMUNIKÁCIU SPÁJAJÚCU ŠTYRI BYTY VO VNÚTRI BUDOVY. PRESKLENÝ KUBUS JE AKCENTOM, KTORÝ OŽIVUJE, NO ZÁROVEŇ ZJEDNOCUJE OBJEKT. Z TEJTO ARCHITEKTÚRY CÍTIŤ RACIONALIZMUS.4.KAPITOLA : MATERIÁLOVÉ RIEŠENIE

FASÁDA ČERPÁ Z VEĽKÉHO VÝBERU PRÍRODNÝCH MATERIÁLOV. POUŽITÉ JE REŽNÉ MURIVO A DREVENÝ OBKLAD
V ZAUJÍMAVEJ KOMPOZÍCII. ZÁROVEŇ JE
TU VYUŽITÝ KONTRAST STUDENÝCH A TEPLÝCH FARIEB. REŽNÉ MURIVO ŽLTKASTO-OKROVEJ A DREVO TMAVOHNEDO-
SIVASTEJ FARBY. VEĽMI DÔLEŽITÝ DOPLNOK TEJTO HRY FARIEB JE NÍZKA ZELEŇ LEMUJÚCA VŠETKY ŠTYRI TERASY, TÁ ZVÝRAZŇUJE NADVÄZNOSŤ NA OKOLITÚ PRÍRODU.

5. KAPITOLA : DISPOZIČNÉ RIEŠENIE

OD CESTNEJ KOMUNIKÁCIE SA PO CHODNÍKU DOSTANEME DO CHODBY, KTORÁ ÚSTI DO SCHODISKOVÉHO JADRA. VSTUPY DO JEDNOTLIVÝCH BYTOV SÚ NA SCHODISKU VŽDY O POL PODLAŽIA.
– PRVÝ BYT (BYT A) SA NACHÁDZA NA ÚROVNI CHODBY. VSTUPOM SA DOSTANEME DO VSTUPNEJ HALY. Z NEJ SA VSTUPUJE DO KUCHYNE, KTORÁ JE JEDÁLENSKÝM PULTOM PREPUJENÁ S OBÝVACOU IZBOU, ĎALEJ SA VSTUPUJE DO OBÝVACEJ IZBY A MALEJ TOALETY. VSTUPNÚ HALU Z KTOREJ JE PRÍSTUPNÁ DENNÁ ČASŤ ODDEĽUJÚ OD CHODBY V ĎALŠEJ ČASTI BYTU PRESKLENNÉ POSUVNÉ DVERE.

CHODBA SPRÍSTUPŇUJE NOČNÚ ČASŤ BYTU A TO SPÁLŇU, KÚPELŇU S TOALETOU A IZBU PRE DVE OSOBY.
– BYT B JE O POL PODLAŽIA VYŠŠIE A VSTUPOM SA DOSTANEME DO MALEJ CHODBY PRESVETLENEJ VEĽKÝM ÚZKYM OKNOM. CHODBA SPRÍSTUPŇUJE VŠETKY MIESTNOSTI BYTU. NA JEDNEJ STRANE OBÝVACIA IZBA A OPROTI KUCHYŇA S KOMOROU A TOALETA. VZDIALENEJŠIU ČASŤ BYTU TVORÍ NOČNÁ ČASŤ, SPÁLŇA SPRÍSTUPNENÁ CEZ ŠATNÍK, KÚPELŇA S TOALETOU A DETSKÁ IZBA. NA TERASU SA VYCHÁDZA ZO SPÁLNE AJ OBÝVACEJ IZBY.
– BYT C JE SITUOVANÝ NAD BYTOM A. PO VSTUPE MALÁ VSTUPNÁ HALA SPRÍSTUPŇUJE NA JEDNEJ STRANE KĽUDOVÚ ZÓNU – IZBU PRE DVOCH, SUSEDIACU SO SPÁLŇOU RODIČOV A KÚPELŇU, NA STRANE DRUHEJ RUŠNÚ ZÓNU – TOALETU, KUCHYŇU A OBÝVACIU IZBU S MALOU PRACOVŇOU V ODĽAHLOM KÚTE.


– BYT D JE SITUOVANÝ NAD BYTOM B. PRIESTRANNÁ VSTUPNÁ HALA SPRÍSTUPŇUJE SPÁLŇU, KÚPELŇU, KUCHYŇU A OBÝVACIU IZBU S PRACOVŇOU.

KAŽDÝ BYT JE DISPOZIČNE INÝ, ALE VŠETKY MAJÚ NIEČO SPOLOČNÉ, A TO ROZDELENIE BYTU NA DENNÚ (RUŠNÚ) A NOČNÚ (KĽUDOVÚ) ČASŤ BYTU. VŠETKY BYTY MAJÚ OBÝVACIU IZBU ORIENTOVANÚ SEVEROZÁPADNE S VÝHĽADOM NA MESTO A TERASY SPRÍSTUPNENÉ Z OBÝVACEJ IZBY. TERASY SÚ VYDLÁŽDENÉ, PRÍPADNE ZATRÁVNENÉ. Z PRVÉHO MEDZIPOSCHODIA JE UMOŽNENÝ VSTUP DO ZÁHRADY.6.KAPITOLA : KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIE

BUDOVA POZOSTÁVA ZO STENOVÉHO NOSNÉHO SYSTÉMU NA BÁZE KERAMICKÉHO MURIVA (POROTHERM) V KOMBINÁCII S MONOLITICKÝMI ŽELEZO-
BETÓNOVÝMI STĹPMI. STROPY TVORIA MONOLITICKÉ ŽELEZOBETÓNOVÉ DOSKY STUŽENE ŽELEZOBETÓNOVÝM VENCOM PO OBVODE BUDOVY. SCHODISKO JE TAKTIEŽ MONOLITICKÉ ŽELEZOBETÓNOVÉ.
PRIEČKY A NENOSNÉ STENY SÚ Z PÓRO-
BETÓNU (HEBEL).
BUDOVA JE VZSTAVANÁ NA ZÁKLÁDOVÝCH PÁSOCH A PÄTKÁCH (ZO ŽELEZOBETÓNU).
STRECHA JE PLOCHÁ JEDNOPLÁŠŤOVÁ ODVODNENÁ VNÚTROOBJEKTOVÝMI ZVODMI.
TERASY SÚ VYDLÁŽDENÉ KERAMICKOU DLAŽBOU PRÍPADNE ZAZELENENÉ.
OKENNÉ VÝPLNE TVORIA DREVENNÉ RÁMOVÉ KONŠTRUKCIE A SKLENENÉ TABULE. RÁMY A KRÍDLA DVERÍ SÚ TAKTIEŽ DREVENNÉ.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?