Spoločenské posedenia

Kategorie: Umenie (celkem: 313 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 05. července 2007
  • Zobrazeno: 1546×

Příbuzná témataSpoločenské posedenia

Spoločenské posedenia nie sú vždy len neviazané radovánky. Hlavne posedenia v zamestnaní sú oficiálnymi oslavami. Ten, komu záleží na pracovnom postupe, na kariére, sa správa s tichým šarmom. Pozor na nebezpečenstvo veľkého uvoľnenia, prílišné objedanie sa alebo nekontrolované vypitie si. Hrozí vám, že svoje názory poviete nesprávnemu človeku. Výhodnejšie je mlčať a zbierať informácie. Mnohí nemajú radi spoločenské posedenia. Pôsobia na nich moc hlučne, sú to introvertné osoby, uzavreté do seba. Naopak, existujú aj opačne typy, ktoré zábavu doslova vyhľadávajú. SALÓNNE LEVY

Poznáte ich podľa toho, že už pri vstupe do miestnosti sa tvária ako hviezdy strieborného plátna. Ich najvyšším cieľom je pozorovať a zároveň upútať na seba pozornosť, preto si vyberajú na každej oslave strategicky najdôležitejšie miesto. Sú to profíci, bohovia spoločnosti a spoločenských posedení, kúzelníci flirtu, majstri vtipu:

* vyberú si otvorený kruh, do ktorého nenápadne vkĺznu, zo začiatku hlavne počúvajú a vyberajú pre seba to dôležité,
* pozorujú spoločnosť, hlavne rôzne signály - pohľady, pohyby pliec a hlavy,
* nasmerovanie špičky jednej nohy na objekt znamená vyjadrenie záujmu,
* upútanie pozornosti napravením kravaty, hladkaním košeľového goliera, položením ruky na bok, rozkročením sa, pohladením si vlasov, .. * vyhľadanie vhodnej miestnosti na rozhovor:

- kúpeľňa nie je vhodným miestom na zoznámenie,

- knižnica je výhodnejším miestom, môžete sa tu zapojiť do rozhovoru a dozvedieť sa niečo zaujímavé o hostiteľovi,

- veranda , chodba, miesto pri dverách nie je výhodné, lebo vám ponúka odchod domov,

- kuchyňa je výborným miestom pre malý rozhovor. PLACHÉ DIEVČATÁ

Spoločenské večery nie sú len posedenia v úzkom kruhu maximálne ôsmich priateľov. Sú aj dobrou príležitosťou pre nájdenie priateľov, či už žien alebo mužov. Sú tiež dobrou príležitosťou na uvoľnenie depresívnej nálady alebo vystupňovanie dobrej nálady. Typy plachých ľudí však očakávajú tieto príležitosti so strachom, boja sa, že v spoločnosti zlyhajú, cítia sa mizerne, obávajú sa, že ich väčšina prítomných neprijme do skupiniek. Plachých ľudí možno rozdeliť do niekoľkých kategórií:

* zakliata panna - je to typ s nie dobrou skúsenosťou zo spoločenskej oslavy, ktorú zatiaľ neprekonalo. Pochádza pravdepodobne ešte z pubertálneho obdobia.

Poznačil ju zlý zážitok z minulosti,
* dievča, ktoré chodí vždy s priateľkou - je to typ, ktorý nenávidí spoločenské oslavy, lebo inštinktívne cíti, že svoje kvality vie rozvinúť iba v užšom kruhu priateľov. Je expertkou na rozhovor vo dvojici. Keď zavládne chaos, zábava sa rozprúdi a miestnosť sa len tak hmýri ľuďmi, pociťuje stratu príťažlivosti a vylúčenie z veľkej skupiny ľudí,
* dievča, ktoré je jednoducho plaché - je preň utrpením hovoriť alebo baviť sa s cudzími ľuďmi. Myslí si, že plachosť zmizne, keď vyrastie a dospeje. Plachosť poznamenala a zdeformovala jej obraz o sebe. Svoju plachosť prirovnáva k nude alebo dokonca hlúposti. Tu pomôže len špeciálna terapia,
* dievča, ktoré očakáva životnú šancu - typ, ktorý sa spoločenskej oslavy bojí, ale zároveň od nej očakáva priveľa. Z očakávania sa stane začarovaný kruh. Čím viac od oslavy očakáva, tým je viac sklamaná, keď sa oslava skončí, nebol to zážitok, ale len priemerná oslava. Typ salónnych levov či plachých dievčat sa môže samozrejme prelínať u mužov, tak isto ako aj u žien. Salónne levice, ktoré plávajú po miestnosti s očakávaním dobrej zábavy. Sú exhibičné, radi flirtujú a my máme pocit veľkého vystúpenia v divadle. Plachí muži, ktorí si neveria a schovávajú sa za šedé obleky. Stoja v kúte, zásadne netancujú a snažia sa vyhnúť každej príležitosti zoznámiť sa.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?