Smiech (úvaha)

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 3261×

Příbuzná témata



Smiech (úvaha)

Aj keď nám každodenný život nedáva veľa príležitostí na smiech, napriek tomu smiať sa treba. A veľa. Veď smiech je korením života. Mali by sme využiť každú chvíľku, aby aj tam, kde je nám do plaču, „zazvonil“ smiech, taký od srdca.

Smiech blahodarne pôsobí na človeka i jeho okolie, uľahčuje prácu srdcového svalu, podporuje dýchaciu funkciu pľúc, stimuluje činnosť brušných orgánov, zrýchľuje tok krvného obehu v cievach, podporuje prekrvenie mozgu, tlmí bolesť, posilňuje imunitný systém, podporuje trávenie. Smiech je najlepším prostriedkom, ako sa zbaviť psychického stresu a zvládať napäté situácie. Smiech vyvoláva zvýšené vylučovanie hormónov šťastia.

Človek, ktorý sa prevažnú časť dňa usmieva a párkrát sa i úprimne zasmeje, býva menej chorý. Ženy, ktoré sa často smejú, pôsobia na mužov príťažlivejšie. Jamky v líčkach sú pre mnohých neodolateľné. V zamestnaní sú obľúbenejší tí, ktorí riešia zložité situácie s úsmevom a nie s večne zamračeným výrazom. Všetci sme dostali do vienka takzvaný gén šťastia. Dobrá nálada je v osobnosti zakorenená už od raného detstva. Záleží len na nás, ako sa naučíme zaobchádzať s touto vlastnosťou.

Držme sa hesla dňa: Smútok hoď za hlavu a smej sa! Pretože svet nemá slzy rád... Smejte sa! Smiech je liek na telo i na dušu.

Nový příspěvek



Ochrana proti spamu. Kolik je 2x4?