Skupina The Red Hot Chili Peppers

Kategorie: Umenie (celkem: 313 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 2143×

Příbuzná témataSkupina The Red Hot Chili Peppers

RED HOT CHILI PEPPERS

Na začiatku 80.rokov vznikla kapela z názvom ANTHYM, ktorej členovia boli : Hillel Slovak, gitarista, Michael Balzary, známejší pod prezývkou Flea, basgitarista, a Jack Irons, bubeník. Neskôr sa k nim pridal ich spolužiak Anthony Kiedis, ich neskorší spevák.
PO roku pôsobenia sa kapela rozpadla.Flea sa pridal k rockovej kapele FEAR.Irons, Kiedis a Slovak založili projektovú kapelu WHAT IS THIS ?.Opäť sa k nim pridal Flea. V tejto zostave hrávali v baroch a práve na základe úspechu v baroch sa rozhodli vydať album.Ale to sa nepáčilo Slovakovi a Ironsovi a tak ostali pri WHAT IS THIS ?.Flea s Kiedisom sa spojili s Jackom Shermanom – gitaristom a Cliffom Martinezom – bubeníkom a roku 1983 založili kapelu s nazvom RED HOT CHILI PEPPERS.V tejto zostave nahrali ich prvý album RED HOT CHILI PEPPERS. Po tomto albume odišiel Jack Sherman a zastúpil ho Hillel Slovak.
V tejto pozmenenej zostave vydali druhý album FREAKY STYLEY.Po tomto albume odišiel zase Cliff Martinez a nahradil ho Jack Irons.Takto zostavení nahrali ich tretí album THE UPLIFT MOFO PARTY PLAN, ktoré sa už dostalo do TOP 200 najúspešnejších albumov.
V tomto čase začal kapelu prenasledovať prízrak v podobe heroínu.A to hlavne Hillela Slovaka.Kapela už rozmýšľala o jeho vylúčení, ale vtedy sa ho zastal Anthony Kiedis.
Medzitým nahrali EP ABBEY ROAD.Po tomto albume nasledovalo náročné turné po Európe, pretože sa stali veľmi známou kapelou. PO tomto turné sa vrátili do Los Angeles, aby si oddýchli.Ale už štvrtý deň po príchode zastihla fanúšikov smutná správa – na predávkovanie heroínom zomrel Hillel Slovak.Táto udalosť kapelu rozhodila.Kiedis odišiel do malej mexickej dedinky, kde sa chcel schovať pred svetom a pred drogami.Irons ohlásil svoj odchod z kapely- podľa jeho slov nechcel mať nič s tými, ktorí zapríčinili smrť jeho kamaráta. A keď sa aj Flea začal zaoberať vlastnými projektmi, zdalo sa, že kapela sa definitívne rozpadla.
Ale už po niekoľkých mesiacoch sa Kiedis stretol s Fleom, aby sa dali znovu dokopy a vybavili konkurz ich dlhoročnému priateľovi gitaristovi Johnovi Fruscianteovi do kapely z L.A.

v kapele THELEONIOUS MONSTER .Pri konkurze si uvedomili, že majú pred sebou dokonalý klon Hillela Slovaka a tak mu hneď po konkurze ponúkli miesto v RED HOT CHILI PEPPERS.To bolo Johnovým celoživotným snom a tak ponuku okamžite prijal.Pridal sa k nim roku 1988 nový bubeník Chad Smith.Takto nahrali LP MOTHERS MILK.Roku 1991 vydali podľa mojej mienky ich najúspešnejší album BLOOD SUGAR SEX MAGIK.Potom v priebehu turné v Japonsku John Frusciante ohlásil svoj okamžitý odchod z kapely.Na zvyšok turné ho zaskočil starý kamarát Arik Marshall.To bola však iba chvíľková záležitosť a tak sa Johnovým nástupcom stal Dave Navarro.Takto zostavení nahrali LP ONE HOT MINUTE.Potom sa rozpadli, aby sa mohli dať opäť dokopy s Johnom Fruscianteom.Oficiálne vznikli znovu 29.apríla 1998 v ich konečnej zostave Anthony Kiedis – spev, Flea – basgitara, John Frusciante – gitara a Chad Smith – bicie.V roku 1999 vzniklo zatiaľ poslené LP CALIFORNICATION.V najbližšom čase vyjde ich najnovšiý album BY THE WAY,ktorého pilotný singel By the way môžeme vidieť už v tomto čase na Mtv.Nový album by mal podľa oficiálnych informácii vyjsť 8.júla 2002.

Created by Beny.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?