Robia šaty človeka

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)Robia šaty človeka

Mnoho ľudí na tomto svete si myslí, že šaty robia človeka.
Už od dávna ľudia boli rozdelení na bohatých a chudobných. Rozpoznať sme ich mohli podľa ich šiat. Dávali si ušiť drahé šaty, noblesne chodili. Šaty. Šaty prezrádzajú veľa vecí o človeku. Akú má povahu, ako si zakladá na názore iných a akú ma povahu. Prečo akú ma povahu? Keď sa človek cíti úplne odviazaný, dáva si na seba veci, ktoré sú farebné a spolu so sebou ladia, ktoré sú posledný výkrik módy.
Mnoho ľudí si o našej generácii myslí, že sme chuligáni. „Zakrývate si iba najintímnejšie časti tela.“ Čo myslíte, je to naozaj tak?
Predstavte si jedného 15 ročného človeka, ktorý by sa začal obliekať ako ľudia, ktorí žili v 80-tych rokoch. Určite by ste si niečo o ňom pomysleli. Po čase by ste si na to dokázali zvyknúť, ale chvíľku by vám to trvalo.
Keby nastala situácia, že muž stretne ženu svojich snov a nedržal by krok s modernou dobou, čo myslíte, všimla by si ho?
Je mnoho relácií, ktoré sa zaoberajú vzhľadom človeka. Ľudia si z nich môžu zobrať rôzne nápady a rady, ako zmeniť svoj imidž.
Človek, ktorý si oblečie rovnaké šaty do divadla a mesta, je naozaj trošku zvláštny. Nie sú dôležité šaty, ale to, čo je vo vnútri (srdce).
Všetci sa ma teda pýtajú „tak načo sú dôležité šaty?“. Šaty sú dôležité najmä na prvý dojem, ktorý hrá významnú úlohu v živote, ale nie je neomylný. Hlavné je, aby sme si obliekli šaty, v ktorých sa cítime dobre. Je to to najdôležitejšie.
Ale robia šaty človeka? Podľa mňa nie. Keď istá osoba pozná toho človeka lepšie tak si môže obliecť, čo len chce.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?