Rasy

Kategorie: Biológia (celkem: 966 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 2748×

Příbuzná témataRasy

Slovo rasa je odvodené od arabského rós, čo znamená hlava, počiatok alebo pôvod. Dnes sa pojmom rasa označuje skupina ľudí, ktorá má niečo spoločné, alebo obýva jednotnú oblasť. V súčasnosti všetci ľudia patria do jednej skupiny – homo sapiens, čiže človek rozumný.
Poznáme tri rasy: bielu (europoidnú, kaukazoidná)
žltohnedú (mongoloidnú)
čiernu (negroidnú)
Biela: vyznačuje sa svetlou farbou kože. Vlasy má rovné až vlnité. Nos je úzky zjavne vystupujúci. Nosné otvory sú pozdĺžne uložené. Pery sú úzke. Biela rasa je rozšírená v Európe, Severnej Amerike, Afrike, ale ja v Ázii a Austrálii.
Žltohnedá: Má svetlú alebo počernú farbu kože so žltkastým odtieňom. Vlasy sú rovné a tuhé. Na oku je krycia riasa epicantus, ktorá spôsobuje šikmosť očí. Mierne vystupujúci nos. Len indiáni majú výrazne vystupujúci nos. Žltá rasa je rozšírená v Ázii, Indonézii a Malajsku.
Čierna: Vyznačuje sa čiernou pokožkou. Vlasy sú vlnité až drobnokučeravé. Nos je široký, málo vystupujúci, nosné otvory priečne uložené. Pery sú hrubé. Čierna rasa je rozšírená v s stredne a južnej Afrike, na Madagaskare, južnej Ázii, v Melanézia.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?