Pyramídy

Kategorie: Dejepis (celkem: 1094 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 2665×

Příbuzná témataPyramídy

História pyramíd:
Obrovské pyramídové hrobky tohto obdobia v nekropole Memfisu. Džóser, druhý kráľ 3. dynastie, postavil stupňovitú pyramídu v Sakkáre, prvý veľký monument, ktorý bol celý postavený z kameňa. Na tomto projekte sa podieľal kráľov architekt a poradca Imhotep, ktorý môže byť považovaný za prvého architekta a "vynálezcu" kamennej architektúry. Pozostatky niekoľkých nedokončených a ťažko poškodených pyramíd blízko Memfisu sú pripisované iným kráľom 3. dynastie. Prvý kráľ 4. dynastie Snofrew, postavil dve pyramídové hrobky v Dášúre. Tri veľké pyramídy v Gize patria Chufewovi, Raachefovi a Menkauréovi, neskorším kráľom 4.dynastie. Veľká sfinga v Gize sa datuje do čias Raachefa. Kráľovské pyramídy sú ohraničené veľkými pohrebišťami,
kde sú pochovaní služobníci a radcovia, ktorí kráľa sprevádzali počas jeho života. Prekrásne reliéfy v niektorých z týchto hrobov obsahujú výjavy z denného života, čo nám pomáha objasniť spôsob ich obliekania, pracovných činností, zvykov a remesiel na kráľovskom dvore.


Stavba pyramid :
Všeobecne sa vie, že pyramidy boli hrobky egyptských panovníkov, že mali byt nedobytnźmi úkrytmi pre ich munifikovane tela a hrobovú výbavu. Vie sa aj to ako ich postavili. Zistil to uz Herodotos.Jedine mechanické pomocky egyptskych robotnikov boli páka a valec. Kladku ešte nepoznali. Kvádre vysekali medenými nástrojmi a označili kam ich treba osadit.O otázke ako Egyptania vynašali 2,3 miliona 2.tonovych kamenných kvadrov na vyššie miesta stavby, jestvuje obširnejšia literatúra. Ermann napríklad tvrdí, že nepouživali nijaké technnické pomôcky, ale ze kamene vzpierali silou ruk. Herodotos píše, že kamene dvihali stupeň po stupni pomocou zariadenia, o ktoreho konstrukcii sa blizsie nezmienuje. Diodoros spomína rampu, postavenú kolmo k jednej strane. Aj autori technickej odbornej literatury sa priklanaju k rampe, ktora obklopovala surovu stavbu pyramidy ako horska cesta. Egyptania pravdepodobne kombinovali viac metod. Rampa vystavana az k vrcholu pyramidy by vsak spôsobila značne ťazkosti.


Projekt z dejepisu

Sfinga:

Pyramidy:Pyramidy a ich spätosť so suhvezdim Orion:

Pyramidy boli stavané podľa suhvezdia Orion lebo egyptania považovali Orion za miesto pre posmrtný život kde sa mali vďaka pyramidam dostať.Pyramidy v noci:

Dalšie obrázky:.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?