príhovor k 60-tim narodeninam

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)príhovor k 60-tim narodeninam

Milá babka,

zišli sme sa tu všetci najblížší pri krásnej príležitosti. Dnes ste dovŕšili pekné jubileum 60 rokov.

V tejto slávnostnej chvíli sa mi dostalo tej cti, aby som zalistovala v knihe Vášho doterajšieho života a na jej stránkach čítam, že neboli to chvíle vždy veselé a bezstarostné, ale aj ťažké, poznačené trémou a neistotou. Ale aj v takých to chvíľach ste si vedeli poradiť.

Narodili ste sa do ťažkých rokov, poznačených krízou, biedou a nezamestnanosťou. Tieto roky zanechali vo vašich myšlienkach nezmazateľné stopy, ale aj napriek tomu máte srdce zo zlata, pre každého vždy otvorené.

Pred desiatkami rokmi do Vášho srdiečka vstúpil dedko, ten švárny mládenec s krásnymi čiernymi kučeravými vlasmi. Rodinka sa pomaly rozrastala a na svet prišiel môj ocko a po ňom jeho dve sestry. každý deň ste ich vyprevádzali na cestu za poznaním. Učili ste ich samostatnosti. Oni dospeli a stali sa samostatnými, opustili rodné hniezdo a a založili si svoje vlastné rodinky. tak sme sa svet prišli my Vaše vnúčatá, o ktoré sa aj doteraz staráte s nekonečnou láskou.

Milá babka, teraz, keď ste už rozdali, všetko čo ste mohli, nezabúdajte na seba a na svoj život s dedkom. Nadišiel čas aby ste si oddýchli a užili svojho vek.

Dovoľte mi milá babka, aby som Vám poďakovala za to, že stojíte pri nás, že nám pomáhate, za Vaše láskyplné úsilie, za pochopenie, za Vaše pohladenie, trpezlivosť a šťastné chvíle zložené z drobných radosti života.

Tak ako tu teraz stojíme, váš manžel, vaše deti a vnúčatá, tak všetci vám chceme povedať, že Vás máme veľmi radi a želáme vám veľa šťastia, hlavne veľa zdravia a nech vás po celý sprevádza láska zmysel pre život, a aby ste sa ešte dlho radovala z maličkosti. Všetko najlepšie k Vaším narodeninám.Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?