Priateľstvo a láska

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 21. ledna 2007
  • Zobrazeno: 11394×

Příbuzná témataPriateľstvo a láska

Je priateľ to isté ako kamarát?
Priateľstvo je vzťah, ktorý znamená pre obidvoch ľudí to, keď môžu druhému povedať všetko, majú k sebe dôveru. Príjemný je pocit, keď potrebuje pomoc a vie, že je pri ňom niekto, komu môže dôverovať. Veľkým
sklamaním je to, keď niekoho považuje za priateľa a v istom okamihu ho zradí a nechá ho tak. Hovorí sa, že v núdzi poznáš priateľa. Je to tak! Vtedy vlastne zistím, kto je môj skutočný priateľ. Niektorí ľudia dokážu priateľstvo využiť len kvôli tomu, aby sa dostali do lepšej spoločnosti. Dokážu sa
stať skutočnými priateľmi? Iní ľudia vidia priateľstvo z úplne iného pohľadu. Sú to falošní
priatelia. Myslia si, že to ten druhý prežije. Ale mýlia sa! Človek sa dokáže citovo zrútiť a môže sa stať, že už nebude nikomu dôverovať, aby sa znova nepopálil. Dokážu sa spamätať?
Priateľstvo môže byť aj medzi kamarátmi v partii, ale aj medzi človekom a knihou. Kniha - najlepší priateľ. Je to pravda? Niekedy sa človek ocitne v situácii, keď chce byť sám. Vtedy siaha po knihe. Pri knihe človek naberá nové sily a poznania, zväčšuje svoj slovník, jedným slovom mu kniha poskytuje RELAX. Existuje aj priateľstvo medzi človekom a zvieraťom. Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka. Dáva mu radosť, pokoj, môže s ním zažiť neopakovateľné dobrodružstvá. Hlavne pre dôchodcov, ktorí sú sami je pes najlepším priateľom. Necítia sa už sami. Je to tak! Pes je dôležitý aj pre slepcov, ktorí svojmu psovi veľmi dôverujú. Je pes naozaj takým dôležitým zvieraťom pre osamelých a slepých ľudí?
Môže fungovať priateľstvo medzi dievčaťom a chlapcom? Áno, môže. Nemusí to hneď byť láska. Niektorí si myslia, že to fungovať nemôže, pretože to sami nevyskúšali. Ale ak medzi nimi preskočí iskra, môžeme hovoriť o láske. Láska je niečo, čo pociťujeme, keď niekoho milujeme, cítime sa s ním dobre a máme k sebe dôveru. Niektoré dievčatá alebo chlapci striedajú partnerov každý druhý deň. Zažijú skutočnú lásku? A čo je to skutočná tzv. večná láska? Nikto to nevie presne definovať. Ak sa človek zaľúbi veľmi hlboko a ten druhý pociťuje to isté, môže medzi nimi vzniknúť manželstvo. Čo to vlastne je? Manželstvo nemá len ružové ale aj temné stránky. Čo sú vlastne temné stránky? Hádky, nedorozumenia v manželstve. Ale ak sa dvaja ľudia majú skutočne radi, preskáču spolu všetko zlé. Niektoré manželstvá sa uzatvárajú skôr, ako by mali a potom sa končia rozvodom. Manželia sa už nevedia dohodnúť.

Prajem všetkým ľuďom, aby zažili skutočnú lásku. Bola by som rada, keby som v živote stretla ľudí, ktorí by mi dokázali, že priateľstvo a láska sú naozaj skvelé veci. .

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?