Prejav Ako ďalej v rodine?

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 06. února 2007
  • Zobrazeno: 2351×

Příbuzná témataPrejav Ako ďalej v rodine?

Základom každej spoločnosti je rodina. Dobré ovzdušie v každej rodine možno vybudovať len na schopnosti lásky.
Naozaj v našich rodinách chýba láska. Koľko je dnes takých prípadov, že sa manželia rozchádzajú, rozvádzajú. Prečo vlastne? Prečo sa nevedia,nechcú navzájom tolerovať, chápať? Prečo sú takí pyšní? Prečo niekto z nich nechce prvý vysloviť slová prepáč,odpusť mi. Veď v ten najkrajší deň ich života, v deň sobáša si sľubovali vernosť, lásku. Tú lásku, ktorá chýba chýba vo väčšine rodín.
A čo deti? Rodičia pri tých najdôležitejších rozhodnutiach myslia len na seba. Pritom vlastne vôbec nevedia ako deti tým ich rozhodnutím trpia. Tá malá dušička ešte nechápe o čo v jej rodine ide, nevie ani to, že stráca ocka alebo mamu. Koľko je takých prípadov? Samozrejme nechcem tým povedať, aby rodičia za každú cenu ostávali spolu, ale aby deti rozchodom, rozvodom rodičov netrpeli,nestrácali jedného z rodičov. To ako sa rodičia od svojich detí na míle vzďaľujú vidieť na príklade, ktorý uvádzam:
Rodičia, obaja zamestnaní, vošli do obchodu z hračkami kúpiť svojej malej dcérke niečo na meniny. Vysvetľujú predavačke: "Celý deň sme mimo domu. Hľadáme niečo pre potešenie našej dcérky, niečo čo by ju zbavilo pocitu osamelosti. Nechceme, aby celý deň bola sama." "Ľutujem, ale to čo hľadáte nemáme", povedala úprimne predavačka, ale rodičov nepredávame".
Každý človek túži po šťastnom rodinnom živote.No nie len ten, ktorý nevyrastal v harmonickom prostredí, ale i taký čo žil v šťastnom rodinnom kruhu. Naozaj je nádherný pohľad na rodinu ktorej nechýba láska. V dnešnej dobe mnoho rodín trpí nezamestnanosťou, zlými podmienkami bývania.Chýbajú financie, ktoré sú v dešnej dobe podstatné pre slušný život. No to by ale nemalo narúšať rodinné vzťahy, práve by to malo napomáhať k väčšej súdržnosti rodinných členov. Bolo to už dávno cez druhú svetovú vojnu. Velitelia vyzvali vyzvedačov, aby preskúmali terén a aby zistili z akej strany sa dá uskutočniť dobrý útok na protivníka.Prieskumné čaty, ktoré poslali povedali to isté ako vyzvedači:"Existuje len jedno miesto, kadiaľ by sa dalo prejsť. Ale tam stojí dom, v ktorom býva veľká rodina.Dalo by sa povedať, že sú to najšťastnejší ľudia na zemi aj napriek tomu, že je vojna. Ak tadiaľ prejdú vojská, bude zničené ich šťastie". Po vypočutí tejto správy nikto nebol schopný vydať rozkaz na prekročenie hranice.

Viem, že tento príklad pôsobí ideálnym dojmom, ale chcem len poukázať na to, že láska dokáže veľké veci.
Aj pre dobro v spoločnosti, by sme sa mali snažiť o dobro v rodine. Snažiť sa, aby náš život bol čo najšťastnejší. Nebuďme sebeckí, pozrime sa na iných ľudí, či práve niekto z nich netúži po našej spoločnosti, našej pozornosti. Viem, že dnešným svetom hýbu peniaze. Preto ľudia už nevidia iné hodnoty. Vidia len sami seba a zaoberajú sa len sami sebou, uspokojovaním svojich potrieb. Pekne to vystihuje príklad: Keď sa pozeráme cez čisté, priezračné sklo, seba dobre nevidíme, ale vidíme ostatných. No stačí na opačnú stranu dať kúsok bronzu a vidíme len sami seba. Preto aj v našej veľkej rodine v spoločnosti aj u nás doma sa snažme skôr pochopiť iných, než aby nás oni chápali, skôr milujme iných, ako by nás oni milovali, odpúšťajme, pomáhajme, ako by sme mali čakať na pochopenie. Pretože len keď dávame- nadobúdame. Len takto bude v nás a v našej rodine pokoj a určite nebude chýbať tá potrebná láska. Zamyslime sa a pouvažujme ako žijeme v rodine. čo by sa dalo zmeniť, ako chcem ďalej žiť, aby môj život mal cenu a zmysel. .

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?