Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovenska
(Úvaha)

Narodil som sa v Bratislave. Moji rodičia sú slovenskej národnosti. Celý život žijem na území Slovenska a mám aj národnosť slovenskú. Toto sú argumenty, ktoré potvrdzujú ,že som Slovák. A prečo mám rád Slovensko a môj materinsky jazyk – slovenčinu?
Je to jednoduché. Veď ešte keď som bol veľmi maličký ,mam mi rozprávala veľa rozprávok. Už vtedy som si zamiloval tie krásne slova ,ktoré vychádzali z jej úst. Rozmanitosť slovenčiny ma vedela zaviať do ríše snov hneď ,ako som zavrel oči. Neskôr , keď som už začal chodiť do školy ,mojím hlavým predmetom bola práve slovenčina. Nie je to ľahký jazyk a viem ,že keď sa chce cudzinec naučiť hovoriť po slovensky ,je to preňho veľmi náročne. Som na svoj rodný jazyk hrdý. Môžem sa s ním dohovoriť aj v iných štátoch ,čiže je aj tak trochu medzinárodným jazykom. Neviem si predstaviť ,že by mi bolo zakázané rozprávať slovensky ,to sa nedá. Slovenčina ma vie naplniť pocitom šťastia ,krásy ,lásky. Veď , keď aj vám niekto povie ,že Vás miluje ,je to krásny pocit. Hoci dá sa to povedať aj iným jazykom ,ale nikdy to nevyznie tak krásne ,ale budú to len slová ktoré budete počuť ale nie cítiť ,nikdy nepreniknú až do vnútra duše. A ako je to s láskou k Slovensku? Veľmi podobne. Tak ,ako som sa tu narodil ,tak tu aj až do teraz žijem. Prežil som tu najkrajšie okamihy detstava. Milujem túto krajinu nielen pre jej polohu ,krásu a jedinečnosť ,ale aj preto ,lebo iba tu môžem cítiť chuť domova. Iba tu môžem stretnút ľudí ,ktorí su mi vzácni a veľa pre mňa znamenajú.
Slovenčinu mám nadovšetko rád ,lebo ako jediný jazyk ju nikdy nezabudnem. Slovensko bude pre mňa jediný ozajstný domov a som naň hrdý. .

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?