Portobello Road

Kategorie: Geografia (celkem: 1046 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 1468×

Příbuzná témataPortobello Road

PORTOBELLO ROAD


Videli ste film Notting Hill s Juliou Roberts a Hughom Grantom? Časť Londýna, ktorú v ňom môžete vidieť je práve Portobello Road. Táto časť je známa svojím trhom. Považuje sa za najdlhšiu trhovú ulicu v Anglicku. Druhy predávaného tovaru sa menia podľa dňov v týždni. Od pondelka do štvrtku sa predáva ovocie, zelenina a šatstvo, v piatok tam môžete nájsť haraburdy a drobné staré veci a v sobotu sa tu koná slávny trh starožitností.
Tento trh na Portobello Road patrí s vyše 1 500 obchodníkmi ,ktorí predávajú každý druh starín a vecí, medzi najväčšie trhy na svete.
Jeho dejiny sa datujú od 19.stor., keď v 70. rokoch začínal ako cigánsky trh s koňmi. Avšak oficiálna licencia mu nebola udelená až do 1926, po rokoch prudkých sporov medzi držiteľmi stánkov a miestnymi obchodníkmi ,ktorých ceny boli znehodnocované, nakoniec licenciu získal.
Dnes je trh lákadlom pre turistov , návštevníkov , zberateľov a tých ,čo hľadajú výhodnú kúpu. Preto sa veľa obchodov ,vrátane tých so starožitnosťami a vrátane umeleckých galérií , naschvál presťahovalo práve sem. Predávajú nábytok, obrazy, hračky alebo striebro, ktorého cena sa pohybuje až do niekoľko tisíc libier.
Trh začína okolo 5,30 ráno výmenou tovaru medzi anglickými a zahraničnými obchodníkmi. Väčšina stánkových obchodníkov prichádza o ôsmej a odvtedy je trh po zbytok dňa v plnom prúde.
Je to bohémska oblasť a úžasné miesto na občerstvenie so závanom exotiky.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?