Piešťany

Kategorie: Geografia (celkem: 1046 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 2133×

Příbuzná témataPiešťany

Poloha
Svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany sa nachádza v západnej časti Slovenskej republiky, v Trnavskom kraji, v údolí dolného toku najdlhšej slovenskej rieky Váh. Rozprestiera sa na rozlohe 4 420 ha pod západnými svahmi Považského Inovca v nadmorskej výške 162 m. Mesto je sídlom okresu Piešťany, ktorý tvorí 27 obcí. Doprava a možnosti spojenia Piešťan sa nachádzajú na spojnici medzinárodných dopravných koridorov (vzdušného, diaľničného a železničného). Letecká doprava - letisko s medzinárodným štatútom vytvára výborné predpoklady pre turistický a ekonomický rozvoj širšieho regiónu.
Diaľničná doprava - diaľnica D1 (Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina) s medzinárodným prepojením na Viedeň a Brno vytvára ideálne prepojenie mesta Piešťany s regiónom hlavného mesta SR a s regiónom horného Považia.
Železničná doprava - mesto Piešťany leží na medzinárodnej železničnej trati s prepojením na Budapešť, Viedeň a Varšavu. Podnebie
Piešťany majú typicky nížinnú, mierne suchú a mierne veternú klímu. Je tu pomerne málo oblačnosti, slnko svieti okolo 2080 hodín ročne, iba 75 dní do roka je mesto bez slnečného svitu.

Priemerná teplota v lete – jún, júl, august 19,7

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?