Pezinok - prostredie

Kategorie: Geografia (celkem: 1046 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 05. července 2007
  • Zobrazeno: 2113×

Příbuzná témataPezinok - prostredie

Skládka v Pezinku je zlá a nebezpečná
Prípad skládky odpadov v starej jame Pezinských tehelní a.s. je dnes pravdepodobne známy každému občanovi nášho mesta. Táto skládka je výrazným zdrojom poškodzovania nášho životného prostredia. Posledný vývoj pri posudzovaní podľa príslušných ustanovení Zákona o odpadoch dáva za pravdu všetkým argumentom o protiprávnosti jej prevádzkovania. Pezinské tehelne a.s. ako jej prevádzkovateľ skládky , neboli schopné predložiť podklady požadované Zákonom o odpadoch. Je potrebné povedať, že ich ani nemôžu predložiť lebo jednoducho neexistujú.
Skládka odpadov v starej jame Pezinských tehelní a.s. je podvodom , ktorý bol zo strany štátu spáchaný na občanoch Pezinka. A dnes sa hrá o možnosť v tomto podvode pokračovať. Zodpovedné orgány namiesto rázneho riešenia problému v zmysle platných zákonov hľadajú možnosť ďalšieho prevádzkovania tejto neskutočne nebezpečnej skládky .

Klady Pezinka :
Jedným z kladov Pezinka je jeho poloha. Nachádza sa neďaleko hlavného mesta – Bratislavy .
Životné prostredie nieje tak zlé ako vo veľkomestách. Je tu pomerne dosť zelene. Priamo v centre mesta je to malý parčík pred radnicou a pri zámockej vinárni je väčší park s jazierkom. V parku sa nachádza aj CVČ , t.j. Centrum Voľného Času , kde sa deti z Pezinku stretávajú pri rôznych súťažiach a iných oddychových činnostiach. Obďaleč sa pri Limbachu rozpínajú lesy a lúky ,kde sa obyvatelia Pezinka dosť časo chodia rekreovať ,či už len na jedno poobedie alebo na dlhšiu dobu-na stanovačku.

Zápory mesta Pezinok :
Hadam najväčším znečisťovateľom Pezinku je skládka pri starej teheli. Ľudia sa na ňu síce sťažujú , ale veľmi im to platné nieje. Okrem nej znečisťovateľom sú i autá , hoci ich tu nejazdí tak veľa ako v iných , vačších mestách .

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?