Nevera

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 5158×

Příbuzná témataNevera

Čo sa skrýva pod pojmom „nevera“ ? Je to myšlienka, keď sa partner pozrie na inú ženu, či na ňu čo len pomyslí, alebo, keď sa žena začne rozprávať s inými mužmi, či dokonca začne o nich premýšľať.
Ženám veľmi dobre padne kompliment od iného muža, milé gesto, úsmev či nevinný flirt. Pozdvihne to ich sebavedomie, najmä ak manželstvo upadá do šedého stereotypu. Oboch partnerov to motivuje k vzájomnej pozornosti.
Horšie je to, keď príde k fyzickej nevere. Je to niečo neodpustiteľné, je to ako zrada.
Už v starom Ríme sa muž dopustil manželskej nevery len vtedy, keď mal milostný pomer s vydatou ženou. Ak však išlo o slobodnú ženu, nepovažovalo sa to za cudzoložstvo.
Nevera má stovky podôb, pramení z rozličných príčin a jej dôsledky sú v každom partnerskom vzťahu iné. V dnešnom uponáhľanom svete majú partneri na seba čoraz menej času. Vypätie a stres zo zamestnania často vedú k hádkam a nedorozumeniam. Neraz takéto konanie máva za následok neveru jedného z partnerov. Najčastejším dôvodom, prečo jeden z partnerov býva druhému neverný, je, že začína pociťovať vzťah ako neuspokojivý, najmä ak v ňom chýba láska a porozumenie. Nevera sa v danom prípade javí ako východisko z núdze. Často sa stretávame aj s neverou z potešenia, nudy alebo z pomsty.
Porušenie manželskej vernosti ani jeden partner neznáša bez psychického ublíženia. Nevera preň znamená utrpenie a poníženie. Nevera má negatívny až zhubný vplyv. Vedie k dlhoročnej nedôvere až k rozchodu manželstva. Je hlavnou príčinou rozvodov.
Hoci je nevera ženského rodu, dopúšťajú sa jej aj muži, hoci výskumy dokázali, že dnes oveľa viac podvádzajú – ženy !
 ak si žena nájde milenca, prežije v manželskom trojuholníku zvyčajne od 5 do l0 rokov
 najúspešnejšie v nevere sú dámy vo veku od 30 do 45 rokov
 najviac podvádzajú manažérky( až 45 %), po nich podnikateľky(37 %)
a herečky( 32 %), ale aj štyri z 10 – tich žien v domácnosti
Hovorí sa, že láska nepozná vek. Ale nevera áno. Neverných žien vo veku 50 – 60 rokov sa pohybuje v rozpätí 38 –58 percent !
Čo sa týka nevery, muži nie sú na tom lepšie.

Podľa zahraničných prieskumov:
 až 83 % mužov sníva o tajnej milenke
 každý piaty muž udržiava mimomanželský sexuálny vzťah
 každý druhý muž prežije počas manželstva aspoň jeden krátky ľúbostný vzťah
 necelá tretina mužov podľahne nevere medzi 30. a 40. rokom a tretina medzi 40. a 50. rokom života
 takmer 4/5 mužov nadviažu nový vzťah do 10 mesiacov po rozvode, zatiaľ čo u žien je to každá desiata
Nevera je stará ako ľudstvo samo, ale doteraz nebol vymyslený účinný liek na túto „chorobu“. Nevera má 100 podôb, pramení z rozličných príčin a aj jej dôsledky sú v každom partnerskom vzťahu iné.
Aby nedochádzalo medzi partnermi k sklamaniam, nedorozumeniam a až k následnej nevere, je dôležité, aby partneri spolu komunikovali i o tých najintímnejších veciach a neuzatvárali sa do seba. Dôležitými vlastnosťami, ktoré zohrávajú medzi mužom a ženou významnú úlohu, sú tolerancia, zaľúbenosť, dôvera a vzájomná zhoda i v sexuálnej oblasti..

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?