Nácvik podmieňovacieho spôsobu, alebo priemerný deň priemerného študenta (fejtón)

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)Nácvik podmieňovacieho spôsobu, alebo priemerný deň priemerného študenta (fejtón)

Ráno o pol šiestej mi zvoní budík. Zvonil by, keby som si ho bol nastavil. Nevadí, ešte to stihnem aj tak. Stihol by som, keby som nemusel ísť venčiť psa. Vyvenčil by som psa, keby to už medzitým pes neurobil sám, presne doprostred obývačky. To nič, len si treba zachovať chladnú hlavu. Bolo by treba...! Idem si do kuchyne po raňajky. Išiel by som, keby mi o 5 minút nešiel autobus a ja ho musím stihnúť, ak chcem prísť do školy načas. Prišiel by som načas, keby som ten autobus stihol. Tak počkám na ďalší. Počkal by som, ak by mi najbližší autobus išiel skôr ako o hodinu. Skúsim teda ísť stopom. Skúsil by som, keby mi vietor neuchytil dáždnik a ja by som ho nemusel chytať 20 minút po celom námestí. Už som takmer pri škole. Bol by som pri škole, keby práve cestári nerozbili celú cestu. Do školy sa dostanem obchádzkou. Dostal by som sa, keby som po ceste nestretol kamaráta, ktorý ma zavolal niekam na kávu. Druhú hodinu snáď stihnem. Stihol by som ju, keby som v kaviarni nebol stratil pojem o čase. Práve máme dejepis, beží tretia hodina. Profesorke snáď nebude vadiť, že 15 minút meškám. Nevadilo by, keby niekto nebol zmenil rozvrh a v triede nesedel triedny. Nejako sa z toho vyhovorím. Vyhovoril by som sa, keby mi náš triedny práve vtedy nepovedal, že už má toho môjho záškoláctva po krk a neposlal ma za riaditeľom. Poslal by ma, keby práve dnes riaditeľ nebol na služobnej ceste. Po tom všetkom už sa mi naozaj nemôže nič stať. Nemohlo by sa, keby mi niekto neoznámil, že dnes nás čakajú ešte tri písomky. Mám ťaháky, nejako to vytiahnem. Vytiahol by som, keby som si ťaháky nezabudol doma. Veď tri päťky ešte nie sú až také hrozné. Neboli by, keby sa nejednalo o rozhodujúce známky na vysvedčení. Po vyučovaní pôjdem domov. Išiel by som, keby som nebol objednaný u zubára. Je to len bežná prehliadka, nič strašné. Bola by to len bežná prehliadka, keby môj zubár nezistil, že mi musí jeden zub vytrhnúť.. Snáď to nejako prežijem, našťastie mám dobrého zubára. Prežil by som, keby práve dnes nebol v ordinácii na praxi aj nový asistent. Neschopnejšieho som ešte nezažil, bežím z jeho dosahu. Bežal by som, keby som sa nezaplietol do káblov a nezničil prístroj za 50 tisíc. Nevadí, poisťovňa to preplatí. Preplatila by, keby sme neboli na Slovensku.
Večer sa úplne unavený dovlečiem domov. Dovliekol by som sa, keby som ešte predtým nemusel ísť na nákup. Išiel by som na nákup, keby v obchode bolo otvorené. Idem teda domov a zjem večeru.

Zjedol by som, keby mi ju pes nebol zožral rovno zo stola. Tak si teda aspoň pustím telku. Pustil by som si, keby práve nevypli prúd. Tak si teda ľahnem do postele a poriadne sa vyspím. Vyspal by som sa, keby som na zajtra nemusel robiť množstvo úloh. Ešteže svetlo už svieti a ja ušetrím kopu sviečok. O polnoci si líham polomŕtvy do postele. Ľahol by som, keby som si v tej tme nebuchol hlavu poriadne o skriňu. Teraz už mi nezostáva nič iné, len sa modliť, aby ďalší deň nebol ako tento. Modlil by som sa, keby ma neučili, že sa mám spoliehať na svoju hlavu. Ale keď ma tak strašne bolí… Bolo by treba dať si studený obklad, aby som si ju zachoval chladnú.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?