Michalovce

Kategorie: Geografia (celkem: 1046 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 23. února 2007
  • Zobrazeno: 1922×

Příbuzná témataMichalovce

Všetko na svete má svoj začiatok.
Ten náš, michalovský, sa začal pred viac ako 7 tisíc rokmi. Vtedy sa na svojom putovaní usadili blízko Laborca na kopci Hrádok prví obyvatelia. Tam založili osadu, ktorá sa stala predchodkyňou terajšieho mesta Michalovce. Bolo to predvídané a šťastné rozhodnutie, aj keď vývoj mesta nebol jednoduchý ani priamočiary a obdobia prosperity sa striedali s obdobiami stagnácie. Napriek tomu sa brehy Laborca stali natrvalo životodarnou základňou.
Michalovce časom rástli, napredovali, zaznamenávali materiálny, hodnotový a intelektuálny rozvoj. Práve vďaka vzdelanosti a usilovnosti tunajších ľudí sa rozvíjali klasické i netradičné remeslá, obchodné, kultúrne a iné aktivity. Generáciami získané skúsenosti a strategická poloha v centre Zemplína podporili neskoršiu priemyselnú výrobu v odevníctve, stavebníctve, keramike, elektrotechnike, strojárstve a v potravinárstve. Rastom bytovej výstavby vzniklo moderné mesto, kde dnes žije, pracuje, prežíva radosti a strasti každodenného života viac ako 50 tisíc obyvateľov.
Neďaleké rekreačné a turistické zariadenia na Zemplínskej šírave, Vinianskom jazere, Morskom oku, ako aj prekrásne scenérie Vihorlatu sú lákadlom pre turistov z celého Slovenska, ba aj zo zahraničia. Blízkosť troch okolitých štátov nie je len v kilometroch, ale aj v spoločenských aktivitách, obchode, kultúre a plánoch do budúcnosti.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?