Mesto Humenné v roku 2020 (úvaha)

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 07. dubna 2007
  • Zobrazeno: 2384×

Příbuzná témataMesto Humenné v roku 2020 (úvaha)

Mesto Humenné v roku 2020

Aké by malo byť naše mesto v budúcnosti? Aké novinky by mali prísť do Humenného? To sú otázky, ktoré si kladie väčšina ľudí, ktorí myslia dopredu a ktorí sa usilujú o krásu a modernosť Humenného. Ja sa na tieto otázky pokúsim zodpovedať.

Nové technické výdobytky, iné zmýšľanie ľudí a názor na to, čo je pekné, to všetko sú veci, na ktoré je nutné myslieť pri obnove a inovácii mesta. Treba si však položiť otázku, čo tu ešte chýba. Nedávna obnova námestia pozdvihla Humenné na rebríčku krásy miest o niekoľko stupňov hore. Lenže iba inovovať námestie nestačí. Najprv je nutné opraviť chodníky, pretože po niektorých je problém chodiť. A poškodené chodníky nemajú iba tento nedostatok. Keďže sa po nich nedá chodiť, tak ľudia zvyknú chodiť po okraji cesty, čo môže spôsobiť haváriu a smrť. Ďalším problémom, ktorý je však podľa mňa neriešiteľný, sú odpadky. Ak sa pozrieme na niektoré časti mesta, tak sú plné odpadkov. Ak by tých odpadkov nebolo, tak by bolo humenské prostredie krajšie, ale ako som povedal, je to neriešiteľný problém, ktorý nevyrieši žiadne nariadenie, ani dobrovoľníci, ktorí by to upratovali, pretože tento problém spočíva v mentalite ľudí. Pre nás je bežné, ak odhodíme na zem papierik, hoci o meter ďalej je kôš. Cestná sieť. Problém, o ktorom by vedeli hovoriť hlavne motoristi. Nezmyselný systém križovatiek a ciest. Ak sa chce človek dostať na aute z jedného miesta na miesto druhé vzdialené vzdušnou čiarou iba napr. 150 metrov, tak musí pomaly obchádzať celé mesto. Ale ak by šiel peši, tak tam bude oveľa skôr. Ale aby som nehovoril iba o záporoch. Veľmi rozumné bolo obmedziť rýchlosť na Mierovej ulici, známej aj ako „ulici smrti“. Lenže aj tak to niektorí vodiči nerešpektujú. Taktiež veľmi výhodné by bolo vytvoriť podchod pre motorové vozidlá a pre chodcov popod železničnú trať. Nielenže by to ušetrilo čas, ale zmenšilo by sa riziko zrážky vlaku s automobilom, poprípade s človekom. Ešte by som chcel upozorniť na jednu vec. Väčšina väčších miest má vlastnú autobusovú stanicu. U nás autobusy stoja a parkujú pred veľkou železničnou stanicou. Prečo nepostaviť krytú autobusovú stanicu? Autobusy by mali vlastné parkovisko a ľudia čakajúci na svoj spoj by sa mali kam ukryť pred dažďom, búrkou alebo kamencom. Myslím, že ľudia žijúci v tomto meste by to prijali s potešením. Pozorný a všímavý Humenčan si určite všimol, že Humenné neoplýva množstvom ihrísk.

Jedná sa hlavne o ihriská zamerané na športy ako je basketbal, futbal volejbal, voľne prístupné verejnosti. V budúcnosti si aj treba všímať rozvoj skateboardingu, a ak by počet skaterov narastal, bolo by dobré postaviť im nejaký skate park, kde by sa mohli realizovať. Pretože nemyslím si, že niektorým ľuďom, hlavne starším, sa páči to, že sa mladí ľudia preháňajú na skateboardoch po meste. Posledná vec, ktorú by som spomenul, a na ktorú ma upozornili viacerí známi, je železničný spoj Bratislava – Košice. Ľudia, ktorí potrebujú cestovať do Bratislavy, musia najprv prísť spojom do Košíc a potom prestupovať. A môžem prehlásiť, že to viacerým ľuďom v mojom okolí vadí. Veď prečo by mali najprv cestovať do Košíc a potom prestupovať, keby mohli nastúpiť v Humennom a vystúpiť až v Bratislave. Jedná sa hlavne o vlak typu InterCity.

Zatiaľ som iba popisoval nedostatky, ktoré naše mesto má. No a ako si ho predstavujem o 20 rokov? Ako krásne mesto, ktoré sa rozrástlo o mnoho budov a činžiakov, ako mesto, ktoré spozná každý podľa fotiek, ale hlavne ako mesto, v ktorom sa bude cítiť každý návštevník ako doma.

.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?