Matka Tereza - Výnimočná osobnosť

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 05. července 2007
  • Zobrazeno: 2343×

Příbuzná témataMatka Tereza - Výnimočná osobnosť

Človek o ktorom chcem písať nie je osoba, ale osobnosť a veľký človek svetového významu. Aj keď už táto žena nie je medzi nami, ale jej skutky a myslenie stoja za to, aby sme sa nad nimi zamysleli a pozastavili. Táto dáma nevynikala svojou fyzickou krásou, ale predčila mnohé ženy svojím duševným bohatstvom. Bola to Matka Tereza.
Matka Tereza pochádzala z veľmi skromných pomerov. Jej rodisko bolo Albánsko. Nikto z jej okolia netušil čoho všetkého je táto skromná a útla žena schopná. Ako by ste Matku Terezu spoznali? Veľmi ťažko, pretože takých obyčajných žien na pohľad je na svete státisíce. Neupútavala na seba obzvlášť veľkú pozornosť, no predsa ju všetci hneď spoznali Bola nízkeho vzrastu, na hlave nosila typickú bielu šatku s modrými pruhmi zaviazanú dozadu. Nosila šaty jednoduchého strihu ako rádové mníšky. Bola nenápadná Jej silná a úprimná viera v Boha ju doviedla k myšlienke založiť rád sestier a všade tam kde mali svoje domovy zakladali útulky milosrdenstva. V týchto útulkoch nachádzali útočisko opustené deti, chorí, umierajúci, telesne postihnutí, malomocní, ale aj alkoholici a ľudia závislí od drog , ktorí stratili zmysel života. Neraz sa tam odcitli aj ľudia chorí na AIDS. Tieto sestry usmerňované Matkou Terezou preukazovali neoceniteľnú lásku a oddanosť týmto ľuďom, o ktorých už nikto nestál. Matka Tereza nemala zábrany oslovovať vplyvných ľudí, aby jej pomohli pri jej ťažkej práci, hlavne po materiálnej stránke. Ich reakcie boli nečakane pozitívne, bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie si získala sympatie ľudí na celom svete. Jej život sa niesol v mene Boha, ale ona na rozdiel od iných náboženských činiteľov aj tieto myšlienky prenášala do reálneho života. Žila v skromnosti a celý svoj život zasvätila pomoci ľuďom , ktorí to potrebovali. Jej srdce dotĺklo 5.septembra 1997 a celý svet ucítil nenahraditeľnú stratu.
Veľmi by som si želala, aby takýchto nenápadných a pritom tak vnútorne bohatých ľudí bolo veľmi veľa, pretože dnešný svet to veľmi potrebuje.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?