Lev Nikolajevič Tolstoj Anna Kareninová

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)Lev Nikolajevič Tolstoj Anna Kareninová

-román pomýšla o zmysle a ciely života o láske a rozumu manželstve a štastí.
-román začína týmto citátom:
„Všetky štástné rodiny sú si podobne, každá neštastná rodina je neštastná inak.“
-autor vyjadruje nevernú ženu a tragédia , ktorá z toho vznikla
Napätie románu vzniká v dvoch svetoch v ktorých žijú odlišné páry LEVIN A KITY(patriachálny usadlický život, kde hlavné slovo má muž) ANNA A VRONSKY(mestskú falošná kultúra).
Anna , mladá žena, ktorá sa odlišuje nielen výrazom ale aj správaním zoberie si guvernanta Alexa Karenina za muža, ale on ju chcel pretože bola krásna a chcel aby ju reprezentovala v spoločnosti. Narodil sa im syn Serjožko.-Annna sa odvtedy pohybuje vo vyšších kruhoch, ale sú tam aj určité pravidlá(nemohla sa rozviesť inač už nepatrila do spoločnosti a nemala nárok na návrat do spoločnosti.-nesmela staršia pani nosiť rozpustené vlasy)
-Zmena jej života nastala až po stretnutí s Vronským, aj keď doposial žila bezstrarostným životom., a až vtedy zisťuje , že jej muž je stále zamestnaný a vzniká rodinná tragédia. –Vo Vronskom srdci dúfa splnenie svojich tajných snov(bol príjemny, bol prostý a elegantný)- mal svoja pravidlá, ktoré mu vyhovovali.
Anna nevedela , keď žila s Alexandrom Kareninom čo je to láska, lebo ju len podcenoval a vyvišoval len seba v spoločnosti.
Anne sa naskytuje otázka, či zostane pri synovi, alebo odíde s Vronským, ale rozhodne sa odísť s Vronským.
„Ľúbim len tých dvoch nasvete, ale jedna láska prekáža druhej.“
-Karenin sa rozhodne povedať synovi , že jeho matka zomrela. Anna putuje s Vronským po Európe a stravia väčšinu častu v Taliansku,ale po čase sa vracajú naspäť do Ruska. A pretože nechcu ísť z dôvodu škandálu na oči tak bývajú na dedine, aby ich ľudia nevideli
-Potom Vronský zisťuje , že je izolovaný od sveta a od spoločnosti ale Anne stačí byť s Vronským
-Vronského cit k Anne ochladol a Anna začína žiarliť, lebo Vronského matka ho chce oženiť so ženou so spoločnosti.
-Anna mohla byť len jeho milenkou, pretože bola stale Alexova aj keď by chcela rozvod on by to nikdy nepodpísal lebo by neprežil tu hanbu zo spoločnosti
-Anne chýba Serjožko, aj keď sa Anne narodí dieťa vzťah Vronského sa nezmenil. Po pôrode jej doktor predpíše lieky OPIUM droga na ktorú si zvykne a bude na nej závisla ovplyvnuje aj jej konanie. Zanedbáva svoje ženské povinnosti a rozrušuje ju to, že Vronský chodí do spoločnosti bez nej a to ju uráža.

V hádke jej Vronský vykričí , že keby nie jej tak by mohol žiť v bohatej spoločnosti. A vtedy zistí Anna , že ma asi inu ženu a tak sa rozhodne ,ž e to skončí smrťou, a chce to len preto aby sa po smrti kájal. Na druhý deň chcú odísť, ale Anna stále myslí na smrť, aj keď si myslí Anna , že ho už Vronský nemiluje ale on Annu miluje trochu iným spôsobom keďže je muž. Keď Vronský odíde zase Anna to už nemôže vydržať a ešte predtým jej Vronský slúbi, že po príchde odídu spolu preč, ale ona to psychický nezvládne a odchádza z domu. Je na železničnej stanici, spomína na to ako sa tam zoznámila s Vronským rozhodné sa skočiť pod vlak v tej chvíli ale zisťuje , že nevie prečo to urobila a keď už chcela sa zdvíhnuť a odskočiť tak už bolo neskoro už len cítila ako ju nabral vozeň. Pri umierajúcej Anne, ktorá je smrteľné zranená je pri nej Alex ktorý je zhrozený činom, ktorý spáchala, tam sa aj zmieria najväčšie výčitky ma Vronský uvedumoje si , že jej nedal to čo ona chcela z rovnakov mierov a odchádza do vojny aby zabudol.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?