Letné lásky (úvaha)

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)Letné lásky (úvaha)

Rozosmiate slniečko nás páli na líca a snaží sa rozohrievať i naše srdiečka, ktoré túžia poznať nových ľudí a aj nejakú tú lásku. Nie je nič jednoduchšie ako zaľúbiť sa práve v lete. Ľudia oddychujú a sú uvoľnení. Slobodnejšie prežívajú radosť zo stretnutia s človekom opačného pohlavia. Láska je krásna v každom období, ale v lete je asi najkrajšia. Ženy sú zvodnejšie a muži dobývačnejší. Letná láska dokáže byť šialene nádherná a strhujúca, povznášajúca sa i rútiaca sa do neznámych hlbín. Vie byť opojnou, sladkou, tajomnou i vzrušujúco bolestnou.

Amorov blesk zasiahne prevažne tých ...násť ročných. Chlapci začínajú zvádzať, vyhlasujú súťaže v love dievčat, predvádzajú svoje vypracované telá z posilňovní a jastria po odhalenej a krásne opálenej koristi. Dievčatá odkrývajú svoje bronzovo opálené telá zo soláriek, predvádzajú sa v bikinách najmenších veľkostí a čakajú na svojho princa. Takéto letné romániky väčšinou nemávajú dlhú trvácnosť a nemožno od nich očakávať partnerstvo na celý život. Často sa stáva, že zaľúbený párik býva od seba vzdialený desiatky až stovky kilometrov. Pri rozchode si nasľubujú, že si budú denne písať. Spočiatku si naozaj píšu každý deň, potom raz za týždeň a nakoniec na posledný list už jeden z nich neodpovedá. Nasledujú preplakané noci, trpké sklamanie zo spaľujúcej letnej lásky a po rokoch spomienka s úsmevom na tvári. Nech je už letná láska akákoľvek, vždy bola, je a bude nádherná, spojená s horúcim pieskom na plážach, s morským príbojom, plavbou na lodičke, so sladkou zmrzlinou či vychladnutou kofolou a s nádhernými spomienkami, ktoré vám nemôže nikto vziať. Navždy vám zostanú v pamäti, či išlo o lásku platonickú, či láska pretrváva alebo jednoducho išlo o krátkodobý flirt.

Milé leto, teš sa, letné lásky už klopú na dvere, preto ich otvor dokorán a dožič každému aspoň trošku toho nádherného citu, bez ktorého by tento svet nemohol existovať.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?