Katarína Hasprová životopis

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 07. dubna 2007
  • Zobrazeno: 1875×

Příbuzná témataKatarína Hasprová životopis

Katarína Hasprová sa narodila 10.9.1972 v Bratislave v rodine divadelného a filmového režiséra Pavla Haspru a herečky Soni Valentovej.
Po maturite vyštudovala Janáčkovu akadémiu múzických umení v Brne, odbor muzikál.
Už počas štúdia účinkovala v muzikáli A.L.Webbera a T.Ricea "Jozef a jeho zázračný farebný plášť" v divadle Nová scéna v Bratislave, kde pod réžijným vedením J.Bednárika stvárnila hlavnú ženskú rolu rozprávačky.
Po absolvovaní akadémie odchádza do Prahy, kde stvárnila dvojrolu kňažny Adriany a Sandry v známom muzikáli "Drakula". Potom nasledovala rola portoričanky Anity v klasickom muzikáli "West Side Story" v Brne a hneď na to hlavná ženská rola v rockovom muzikáli "Vlasy", opäť v Prahe.
V roku 1997 víťazstvom na medzinárodnom festivale populárnej piesne Bratislavská lýra odštartovala svoju sólovú spevácku kariéru. Okrem Zlatej lýry získala s piesňou J.Lehotského a K.Peteraja "Jedno zbohom" aj cenu novinárov. Na základe tohto víťazstva reprezentovala Slovensko v roku 1998 na prestížnej súťaži Eurovízie "Eurosong contest" v anglickom Birminghame s piesňou "Modlitba".
V roku 1999 jej vychádza prvé sólové CD pod jednoduchým názvom "Katarína Hasprová". Krstným otcom a zároveň režisérom klipu k pilotnému singlu, piesni "Izabel", bol Filip Renč.
Popritom naďalej účinkuje v muzikáloch ako: "Kráľ Dávid" (Bratislava Nová scéna, hlavná rola kráľovny Betsabé), "Pomáda" (rola Rizzo), či "Cigáni idú do neba" (opäť Nová scéna, hlavná rola cigánky Rady). Okrem toho účinkovala aj v slávnej Bernsteinovej "Omši", premiérovanej na nádvorí Pražského hradu.
V roku 2001 začína spolupracovať s autorom a producentom Vašom Patejdlom na novom CD. V tom istom roku získava "Bronzového slávika" za tretie miesto v obľúbenej ankete popularity, rovnako jej patrí umiestnenie v prvej trojke ankety "Osobnosť TV". Prvá polovica roku 2002 je v znamení vydania v poradí druhého sólového albumu s pracovným názvom "Tá čo ťa vie".
K.H. má počas svojej doterajšej kariéry za sebou účinkovanie na mnohých prestížnych akciách, TV prenosoch, účinkovanie na mnohých CD projektoch svojich kolegov ako hosť, ako aj vďaka svojmu talentu a neprehliadnuteľnému ženskému šarmu viac než 30 titulných stránok renomovaných časopisov.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?