Jeseň (opisný sloh)

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 9465×

Příbuzná témataJeseň (opisný sloh)

Opisný - SLOH
Jeseň

Jeseň je pekné ročné obdobie. V jeseni môžeme pozorovať najväčšie zmeny farieb prírody. Z krásnej zelene leta sa postupom času vytvorí ešte krajšie rôznorodé farebne prostredie jesene. Je to vlastne príprava prírody na tuhú a chladnú zimu.
Koruny stromov najskôr menia farbu zo zelenej na žltú a neskôr až na oranžovú a až potom opadajú. Záleží ale aj od druhu stromu, pretože napríklad ihličnaté stromy sú zelené počas celého roka. Na ovocných stromoch dozrievajú ich plody, ale v jeseni sú to hlavne jablka. Takisto aj kríky a kvety zhadzujú svoje listy a lupienky. Na jeseň sú ulice a cesty plné lístia z rôznych stromov a chladný vietor ich rozfukuje po celej krajine. Zvieratá v lesoch sa pripravujú na dlhy zimný spánok a niektoré vtáky odlietajú do letných krajín pretože zimu u nás by len zriedka prežily. Medvede a ostatne lesné zvery sa uložia do svojich brlohov hlboko v horách. Voda v riekach a potokoch sa postupne ochladzuje až z nej v zime vznikne ľad a ryby plávajú hlbšie pri dne kde je voda aspoň trochu teplejšia a nezamŕza. Počasie je na jeseň najviac bláznivé pretože sa každým dnom strieda zima a teplo raz je teplo a na druhy deň je zima. Ale hlavne by sa jeseň dala charakterizovať neustalimy dažďami a silným vetrom.
Keď sa už všetky zmeny uskutočnia, stromy ostanú bez listov, zvieratá budú pripravene na zimu a vtáky budú v teplých krajinách, môže konečné začať zima a cely kraj zahalí čerstvo napadnutý biely sneh.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?