Ivan Passer Stalin

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 23. února 2007
  • Zobrazeno: 1750×

Příbuzná témataIvan Passer Stalin

Ivan Passer : Stalin
v hlavnej úlohe Robert Duvall
Bol odsúdený na doživotie na Sibír, ale história zmenila jeho rozsudok. Rusko bolo už tretím rokom vo vojne proti Nemecku a nemalo vojakov, tak povolávali aj nepriateľov štátu. Povolali aj Stalina. Jeho otec bol obuvník a matka negramotná krajčírka.Mal 38 rokov, pochádzal z Gruzie, bol vypovedaný na Sibír za revolučné myšlienky. Ľavú ruku má o 5 cm kratšiu, ukazovák a prostredník na ľavej nohe má zrastené. Neodviedli ho. Vykrádal banky, aby získal peniaze pre ilegálnu boľševickú stranu. Jeho obľúbená prezývka bola Koba. Cez deň lovil a v noci hral karty so zabijakmi a zlodejmi.
Rusko hladovalo, obviňovali z toho cára. Ten nakoniec abdikoval. Vláda prepustila všetkých väzňov. A revolucionárom ako bol aj Stalin udelili amnestiu. Bohatí ľudia a šľachta emigrovali. Koba a Lenin (vodca strany boľševikov, Stalinov idol) sa vracali domov. Lenin po tom ako prišiel hovorí : Robotníci, námorníci - ďakujem vám, že ste zvrhli cára. Vojna ešte pokračuje. Zvrhli ste cára, aby vojna ešte mohla pokračovať. Zvrhli ste cára, aby roľníci zostali bez pôdy? Zvrhli ste cára preto, aby robotníci a ich rodiny ďalej hladovali? Ľudia chcú mier, pôdu - urýchlite revolúciu? Nikto vtedy nesmel nič vlastniť. Cára a jeho rodinu zastrelili. Vypukla nová vojna - - občianska.
Čierna lastovička - obľúbená Stalinova pieseň. Stalin už nechcel, aby ho volali Koba, ale Stalin(oceľový). Naďa, 17 ročné dievča, sa stala jednou z Leninových sekretárok, o rok sa pridala k Stalinovi, ktorého poslali na južný front. Naďa chcela pomáhať Stalinovi. On si myslel, že ho má sledovať (že jej to prikázal Trocký alebo Lenin). Naďa si myslela, že Stalin chce zmeniť Rusko - mala pravdu. Stalin sa riadi príkazmi, s ktorými sám súhlasí. - povedal Stalin. Ona mu povedala, že vždy chcel byť vodcom, že je hrdina, organizoval úteky z väzenia.
Trocký - veliteľ červenej armády. Stalin robil činy bez toho, aby o tom vedeli nadriadení. Raz nariadil Tento čln sa nesmie potopiť, bolo by po nich, buď veľmi opatrný. - na čln naložil dôstojníkov armády, ktorí boli podľa neho zradcovia. Trocký : Utopili sa v člne. Nešťastná náhoda. Boli nahradení spoľahlivými ľuďmi. Trocký chcel odvolať Stalina a povedal pôjde Trocký alebo Stalin. Zinovev, Kamenev - intelektuáli - boli na Trockého strane. Trocký bol považovaný za Leninovho nástupcu. Trocký povedal Aj tak dejiny niekto prepíše.
V apríli 1922 volili generálneho tajomníka - starosť o sekretariát strany.

Zvolili Stalina : Keď nikto iný nechce, ja to zoberiem. Lenin povedal : Žiadna revolúcia nie je možná bez teroru. Stalinovi dali do rúk moc : Vôbec si to neuvedomili, hlupáci. Trocký to odmietol, židovský kráľ to odmietol. V tom istom roku sa Stalinovi narodil syn Vasilij a Lenin dostal mŕtvicu. Stalin dával Leninovi tlačiť osobitné noviny. Lenin vedel, že Stalin ho chce odstrániť od politiky. 21. 1 1924 Lenin zomiera. Bol to Stalinov nápad nabalzamovať Lenina a vystaviť ho na Červenom námestí. Vedel ako ľudská duša prahla po bohu, keď náboženstvo bolo zakázané.
Stalin vedel, že sa paktujú za jeho chrbtom. Lenin napísal ústrednému výboru list. Mali ho otvoriť až po jeho smrti a to aj urobili. Lenin : Stalin je príliš surový a táto chyba sa nedá tolerovať u človeka, ktorý má funkciu generálneho tajomníka. Chceli Stalina zbaviť funkcie. Zinovev : Obavy Lenina sú neopodstatnené. Stalin : Nebol Lenin ovplyvnený niekym, keď bol chorý a písal tento list? Dvakrát som chcel rezignovať a dvakrát ste chceli aby som zostal vo funkcii a tak zostanem vo funkcii. Trocký podcenil muža, ktorého nazýval mezkom a horolezcom. Intelektuáli štvali Stalina proti Trockému a Trockého proti Stalinovi. Stalin Ale ja uderím prvý. Trockého Stalin deportoval. V tom čase nechával všetkých sledovať.

Roľníci sa sťažovali, že dostávajú málo peňazí za obilie. Nepáčilo sa im to, že nechcú pracovať aj za ľudí v mestách. Stalin : Obilie budete vykupovať za terajšie ceny. Kto by nechcel, zabavíte ho! A kto by sa zmáhal, postavíte ho pred súd podľa 107- najťažší trest za špekuláciu - to sú vaše rozkazy. Kolektivizácia - združstevňovanie.
Stalin nikdy neodpúšťa, všetko si pamätá. Nenávidí vlastného syna, vždy sa pomstí. hovorí Naďa jeho žena. Nechcel, aby si jeho syn vzal židovku a on sa kvôli tomu chce zastreliť. Stalin : To je idiot, nedokáže sa ani zastreliť. Stalina opustila žena a išla ku rodičom do Leningradu a hovorí : On začal všetkých podozrievať, je krutý. Keď sa Naďa vracia do Moskvy vidí, ako premiestňujú národy. Naďa povie Stalinovi pred ľuďmi Vlak zastavil v stanici. Na druhej strane bol nákladný vlak. Vagóny boli plné deportovaných ľudí. Pribehla ku mne žena a povedala, aby som povedala Stalinovi, veľkému Stalinovi, že ľudia začínajú umierať hladom. Ale keby to veľký Stalin vedel, zachránil by svoj ľud.

Oslavujete tu 15 výročie revolúcie a súdruh Stalin tu kŕmi svojich kamarátov a ľud hladuje, tak kvôli tomu bola revolúcia? Potom odíde a hovorí svojej kamarátke : Ja som ho milovala, nikdy mi to neodpustí, potrestá ma, trestá všetkých. - zastrelí sa.
Stali predával obilie iným štátom, ktoré mohlo uživiť vlastný ľud. Peniaze používal na industrializáciu. Chcel, aby Rusko bolo väčšie, aby bol Stalin väčší. Kritika Stalinovej politiky sa začala považovať za zločin. Odstraňuje všetkých, ktorí boli vo vláde. Pred vojnou prichádza do vlády aj Nikita Khrushchev. Bucharin : Starí kamaráti si idú po krku, obviňujú iných kamarátov, aby si zachránili kožu. Nadin otec : Všetci odchádzajú ako vtáci z hniezda. Beria, šéf tajnej polície : Daj mi ho na jednu noc a mne sa prizná, že je kráľom Anglicka. - hovorí o Bucharinovi, ktorého idú popraviť : Prosím Vás, ušetrite moju ženu a dieťa. Stalin o Hitlerovi. Vystrašil Angličanov, Francúzov, ale veľkého Stalina nie! Pozerá na východ a hovorí, ten Stalin, to je môj človek.
22.6.1941 - vojna proti Rusku. Stalin Zastreliť každého, kto by chcel ustúpiť. Nemci prerazili a Rusi chcú od Stalina, aby ich zachránil. Hitlera čaká ako Napoleona porážka, zúfalstvo a tiež aj smrť. Tak sa aj stalo. Rusi vyhnali Nemcov, ale zahynulo pri tom 20 000 000 ľudí. Deti ako nástupcovia republík mu gratulovali a ďakovali mu za oslobodenie a on na to povedal : Neďakujme súdruhovi Stalinovi za víťazstvo. My vieme, že to nebol Stalin, kto porazil Nemcov, nie, a preto neďakujme súdruhovi Stalinovi za naše víťazstvo, ale naše ďakujeme patrí veľkému Ruskému ľudu. V zime 1950 začal strácať pamäť. Stalin : Kto by nahradil Stalina, kto, nikto z vás nie je tak dobrý. 5. 3. 1953 dostal krvácanie do mozgu. Keď stáli pri jeho posteli Beria povedal : Nech trpí, hnusný vrah.
Predtým než prišiel Stalin, sme boli zaostalá zem. Teraz kontrolujeme polovicu Európy, celú Čínu, máme atómovú bombu, vzbudzujeme rešpekt - nebyť Stalina, trvalo by to o 20 rokov dlhšie. Nikita Khrushchev : Tak tomu neverím, bez čistiek, väzenia, bez zabíjania, bez Stalina by sme boli veľký národ. - Naša história potrebovala Stalina. Tri mesiace po Stalinovej smrti bol Lavrenti Beria popravený svojimi spoločníkmi. O tri roky neskôr Nikita Khrushchev začal verejne odkrývať podstatu a rozsah Stalinových zločinov. Stalinova dcéra Svetlana žije v Anglicku. Zločiny Jozefa Stalina zapríčinili smrť desiatok miliónov sovietskych občanov.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?