Horoskop - váhy

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 5192×

Příbuzná témataHoroskop - váhy

Do tohto znamenia vstupuje Slnko 24.septembra a zostáva v ňom do 23.októbra. Vládkyňou znamenia je Venuša. Všetci ľudia v tomto znamení majú veľmi súmernú, krásnu postavu a pekné držanie tela. Ich pohyby sú pokojné a vláčne. Mávajú typickú oválnu tvár so súmernými črtami. Ich oči sú zväčša veľké a zamatovo lesklé, s pokojným, miernym pohľadom. Veľmi charakteristické sú ich perfektne formované dlhé ruky. O ľuďoch narodených v znamení Váh sa hovor´, že sú veľmi otvorení, svedomití a slušní, priam nenávidiaci spory. Radšej obídu všetko, čo zaváňa konfliktom. Nikdy spor nevyvolávajú. Ale hoci pôsobia sojmom veľmi vyrovnyných, istých a stálych ľudí, nie je to tak, lebo sú veľmi nerozhodní a neistí. Pravdu má zvyčajne ten, kto hovoril posledný. A hoci sú celkom poctiví a úprimní, nemožno sa na nich spoľahnúť, lebo sa dajú ľahko ovlpyvniť. Ak sa aj do niečoho pustia veľmi sústredene, zakolíšu, len čo počujú nejakú inú mienku a pustia sa do celkom protichodnej veci. Ich zvláštnosťou je, že navonok sú neochvejní, ale predsa každému prístupní. Ak ich niekto označuje za náladových, veľmi im krivndí. Veď sa aj sami pokladajú za takých, čo nepodliehajú vplyvom. No jednako len hľadajú oporu, očom svedči najmä to, že sa radi priatelia s ľuďmu so silnou povahou. Máme ich radi pre ich láskavosť, priamosť a šľachetné myšlienky. Ich povaha je vyrovnaná. Dokážu sa veľmi dobře prispôsobiť. Nehádajú sa. Rozčúlia sa iba vtedy, ak ich niekto veľmi ostro napadne. Vtedy sa stávajú trochu energickejšími. Ak musia sami o niečom rozhodnúť, sú veľmi nepokojní a tešía sa, ak to namiesto nich urobí niekto iný. Často sa prihodí, že ich nepovolaní ľudia prehovoria a poradia im. Typickou črtou ich povahy je spravodlivosť. Ale nemajú silnú povahu, lebo ak narazia na odpor, ochabnú a vzdajú sa všetkého, aj keby išlo o milé a príjemné veci. Majú vyvinutý zmysel pre krásu. Hovoria slušne, hrubé slová nepoužívajú. Všetko robia s určitým čarom a pôvabom. Aj ich domov je veľmi pekný. Nábytok pekne rozostavaný, zariadenie i šatstvo vhusné a harmonické. Neznášajú ostré farby, ale jemné, pravda, pekne zladené. Obľubujú kvalitné veci, nenávidia napodobeniny a lacné klenoty. Milujú hudbu a umenie. Výborne tancujú, majú veľmi silný cit pre rytmus a ladné pohyby. Aj sami sú zväčša dobrými hudobníkmi a dávaju prednosť ľahkej hudbe před ťažkou. Radi sa zdržujú v malých, uzatvorených spoločnosťách, neznášajú hlučné zábavy.

Sú výbornými hostiteľmi, všetko dokážu tak príjemne usporiadať, že sa hostia u nich cítia jako doma. Keďže sú to ľudia veľmi pokojní, zvyčajne sú dobrými manželmi. Iba málokedy zapríčinia zvady. Sú taktní a prispôsobiví, vyhýbajú sa treniciam, výstupom a nepríjemnostiam. Ale sú značne samoľóbi. Tešia sa, ak schvaľujeme ich vkus a ak si všímame ich šatstvo. Dopustíme sa veľkej chyby, ak u žien prehliadneme novú toaletu alebo nový klobúk. Pociťovali by to jako osobnú urážku a nedostatok pozornosti. Ich druh musí vždy vystupovať bezchybne, pôsobiť dojmom elegancie, mať vybrané spôsoby. Radi idú do spoločnosti, lebo chcú, aby ich mnohí videli. Nie sú príliš koketné, ale veľmi samoľúbe. Rady chodia do divadla, rady tancujú, a rady sa slušne zabávajú. Stravujú sa v prvotriednych jedálňach. Veľmi dbajú na svoje veci a správne si ich ošetrujú. Takíto ľudia sú teda veľmi súci pre manželstvo. Bývajú jemne veselí, čo je pre každého príjemné. V domácnosti nevyvolávajú škriepky, všetko si vybavia v pokoji. V nevinných zábavách a v návšteve divadiel ich netreba obmedzovať, lebo to je ich jediná radosť. Najlepšie sa k nim hodia osoby narodené v znamení Vodnára, lebo dobre vedia pochopť ich hlboké umelecké cítenie a na mnohé otázky majú spoločný názor. Dosť priemeranými partnermi im môžu byť aj osoby narodené v znamení Blížencov. Ak jeden z manželov je narodeny v znamení Leva alebo Strelca, môžu mať príjemný život. Veľmi dobre by si rozumeli aj osobou, ktorej Mesiac stojí v znamení Váh. Deti narodené v znamení Váh potrebujú při svojej výchove v prvom rade veľkú lásku. A stálu oporu. Najradšej majú láskavé napomínanie, lebo veľké reči ich zastrešujú. Ich výchova nie je ťažká, lebo dobré spôsoby majú vrodené. Třeba však veľmi dbať na to, aby sa nestali samoľúbe, podchvíľou nehľadeli do zrkadla. A obmedzovať ich prílišné túžby po zábavách. Zmierňovať však musíme aj ich nerozhodnosť a kolísavosť náhľadov. Ak zbadáme, že priatelia ich príliš ovplyvňujú, musíme ich zavčasu dostať spod dosahu tohoto pôsobenia. Je pozoruhodné, že tieto deti veľmi rady hrajú divadlo. Pokiaľ ide o výber povolania pre ľudí narodených v znamení Váh, možno povedať, že im veľmi dobre pristane sudcovský talár. Majú totiž veľký zmysel pre spravodlivosť. Dobre sa osvedčujú aj ako vyšší úradníci, lebo v prípade potreby vždy vedia povedať rozhodné slovo. V súkromnom živote všetci majú radi komornú hudbu a radi účinkujú v ochotníckych divadlách. Pracuje sa s nimi príjemne. Sú svedomití a skromní, dajú sa poučiť a nie sú vzdorovití. Mužom sa hodia ešte povolania bytového architekta, respektíve čalunníka.

Ženy zase mávajú úspech v módnych ateliéroch. Ich návrhy sú smelé a ich práca vkusná. Veľmi úspešne vedú aj rytmické a tanečné školy. Ako herečky vyvikajú v úlohe salónnych dám. Ľudia narodení v znamení Váh sú zvyčajne veľmi zdraví, hoi trochu citliví na obličky a močový mechúr. Pri zanedbaní liečenia týchto chorôb vznikajú u nich chronické ochorenia. Niekedy ich trápi aj cukrovka. Sú dosť citliví na nápoje, neznášajú najmä uhličité tekutiny, a trochu im škodí aj víno, hoci ho veľmi radi pijú. Ich výchova im sice bráni v opíjaní sa, ale zato prudko reagujú na alkohol. Niekedy stačí jeden pohárik, aby sa dostali do veselej nálady.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?