Horoskop - škorpión

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 5556×

Příbuzná témataHoroskop - škorpión

Do tohto znamenia vstupuje Slnko dňa 24.októbra a zostáva v ňom do 22. novembra. Vládcom znamenia je Mars. Ľudia narodení v tomto znamení bývajú veľmi vysokí a majú veľmi prenikavé myslenie. Sú neobyčajne bystrí, všetko nové a neznáme veľmi rýchlo pochopia. Ich myslenie však iba neprijíma vedomosti, ale ich aj rozvíja. Obyčajne mávajú originálne náhľady, ktoré s úplným fanatizmom aj obhajujú. Ak im niekto protirečí, dokážu sa trochu rozčúliť. Zvyknú byť zanovití, ak si už vytvorili svoj náhľad, málokedy ho opúšťajú. Zvláštni sú aj tým, že raz sú neobyčajne ochotní a dokážu sa celý angažovať, inokedy nestrpia ani najmenší odpor a kruto vystúpia voči každému, kto sa im nepáči. Posudzovať ich je veľmi ťažko, lebo nikdy nemožno dosť dobre odhadnúť, na čo a ako budú práve reagovať. Niekedy očakávame, že teraz budú láskaví a ochotní, ale oni sú práve teraz uštipační a zlostní. A keď nečakáme od nich nič dobré, priam sršia ochotou pomôcť. Skoro súčastne majú chuť pomáhať i ničiť. Veľmi im záleží na priateľoch. Pre kamaráta sú ochotní obetovať všetko a nič im nie je príliš drahé, ak ho chcú vidieť spokojného. No horšie je s tým, kto sa im znepáči. Ten pocíti nepriateľstvo so všetkou dôslednou krutosťou. Vedia sa veľmi pomstiť a túto svoju vlastnosť nikdy neváhajú využiť. Dokážu haniť človeka na každom kroku, len aby ho znemožnili. V tomto ohľade sú veľmi neúprosní. Vie sa aj to, že títo ľudia radi niekoho sledujú. A hoci si neraz povedia, že to už viac neurobia, predsa neodolajú, lebo je to ich chorobová vlastnosť. Sú náramne zvedaví. Musia sa dozvedieť pravdu o súkromnom živote osôb, o ktoré majú záujem. V tomto prípade však nejde o nepriateľstvo, je to skôr špehovanie zo zábavy. Všetci ľudia narodení v tomto znamení si potrpia na pochvaly a uznania. Chcú stále počuť, že ich myslenie a výkony sú uznávané. Aj s ľuďmi sympatizujú často iba podľa miery lichotenia. Vedia ich očariť a ovládnuť. Ľudí, ktorým by sa mali podriatiť, neznášajú. Preto sa najradšej priatelia s osobami, ktoré sa im duševne nevyrovnajú. Potrebujú, aby boli obdivovani. Ak stretnú človeka rovnako duševne vyspelého, hneď je oheň na streche. Hľadajú príčinu, aby sa mohli poškriepiť. Používajú urážlivý humor, lebo radi provokujú nepriateľa. Ich typickou vlastnosťou je veľká genialita, prejavujúca sa slovami aj skutkami. Majú vždy nové a podivné nápady, často veľmi dobré, ale nedokážu ich realizovať. V spoločnosti sú veľmi zábavní a obľúbení. Svojimi spôsobmi každého upútajú.

Zaujimajú sa aj o mystické veci. Ich milostné city sa veľmi zavčasu prebúdzajú. Sú natoľko vášniví, že sa niekedy neovládajú. Zmysel pre erotiku im niekedy narobí veľa zla. Milujú veľmi vášnivo, najvášnivejšie zo všetkých iných typov ľudí. Pre lásku obetujú všetko. Ak sa sklamú, dokážu sa úplne zrútiť. V mnohých prípadoch slepo poslúchajú svojho druha. Je pochopiteľné, že pre druhé pohlavie sú veľmi príťažliví. Ak sa zaľúbia, sú priam neodolateľní a veľmi ťažko je vymotať sa z čara ich osobnosti. Ak nenájdu druha, ktorý by ich dokázal celkom upútať, stanú sa záletnými. Ak idú za erotikou, nepoznajú prekážok. Manželstvo uzatvárajú z lásky. Ale v mnohých prípadoch tento zväzok netrvá dlho, lebo svojho druha utrápia. Sú veľmi žiarliví a veľmi nedôverčiví. Pre ich panovačnosť a hašterivosť nemožno s nimi dobre vychádzať. Majú sklon k sadizmu. Niekedy vymýšľajú až nemožné veci, aby svojho druha mohli trápiť. Ak ich partner pre toto všetko opustí, je to pre nich ťažká rana, ktorá ich môže aj zničiť. To nie je trápenie z nenávisti, ale z lásky. Veľa je aj takých, čo sa po búrlivom milostnom živote celkom zrieknu erotiky a venujú sa umeniu alebo náboženstvu. Medzi ľuďmi narodenými v tomto znamení nájdeme veľa náboženských fanatikov. Ak Mars, ktorý je vládcom tohoto znamenia, nepriaznivo ožaruje, rodia sa v tomto znamení ľudia s nezriadeným životom, neprirodzenými chúťkami, sklonom k orgiám a výtržnostiam. Typické pre nich je, že si lásku uchovávajú až do vysokého veku svojho života. Pre manželstvo sa im najlepšie hodia ľudia narodení v znamení Raka alebo Rýb, lebo sami sú panovační a potrebujú niekoho, kto by sa im vedel prispôsobiť. Ale dobre sa znesú aj s osobou narodenou v znamení Kozorožca. Ak však nájdu osobu, ktorej Mesiac stojí v znamení Škorpióna, mohli by aj s ňou byť šťastní. Výchova detí narodených v tomto znamení je veľmi zložitá. Sú veľmi hašterivé, tvrdohlavé a trochu falošné. Neznášajú námietky, sú veľmi vzdorovité a nedisciplinované. Pritom každého hneď odzbroja svojou veľkou dobrotou. Ich výchova vyžaduje veľa prísnosti, ale to zase nie je vždy možné. Preto stačí, ak budeme obmedzovať a podlamovať ich krutosť a zlé sklony. Inak im treba ponechať slobodnú vôľu. Tieto deti už v mladosti bývajú vládcami a tyranmi. Ak je v dome viac detí, iste ich bude ovládať dieťa narodené v znamení Škorpióna. Ostatné ho budú bez odporu poslúchať, lebo sa ho budú báť. No býva z nich aj radosť, lebo majú otvorenú povahu. Už ako malé prichádzajú s múdrymi a samostatnými náhľadmi.

Majú dobrý pozorovací talent, bystrú myseľ, sú veľmi vtipné a plné humoru. Treba podporovať ich srdečnosť a dobrotivosť. Ak sú poslušné, pochváľme ich, z pochvaly sa vždy potešia a sú nám vďačné za každé uznanie. Veľmi zavčasu sa u nich prebúdzajú sklony k erotizmu. Rodiačia urobia dobre, ak ich budú chrániť před príliš včasnou zrelosťou. Ak spozorujeme, že sa začínajú zaujímať o sexuálne otázky, treba im všetko zavčasu vysvetliť a vhodným spôsobom ukojiť ich zvedavosť. Ak by sme tak neurobili, začali by hľadať odpoveď na tieto otázky niekde inde. Pri voľbe povolania treba vziať do úvahy, že ľudia narodení v znamení Škorpióna dokážu ovládať iných. Preto si musia vybra´t také povolanie, ktoré im umožní uplatniť vrodené nadanie. Môžu byť dobrými dôstojníkmi a vodcami. Ich panovačnosť nestrpí odpor. Na druhej strane zas veľká dobrota, ktorú prejavujú, im zaručuje obľúbenosť. Zvyčajne majú veľké nadanie pre medicínu. Ak sa je venujú, môžu byť z nich dobrí chirurgovia. Ich osobná príťažlivosť im veľmi poslúži v prípade, až sa stanú praktickými lekármi. Keďže dokážu kombinačne myslieť a všetko vidieť prenikavo a jasne, sú aj dobrými dianostikmi a ľahko zistia pôvod choroby. Ale medzi nimi nájdeme aj dobrých maliarov, ba aj lyrikov. Po stránke zdravotnej ich jedinou citlivou oblasťou sú pohlavné ústroje. Už ich sklon k roztopašnému životu prináša so sebou veľa nebezpečenstiev. Ľahko dostávajú zápaly a sú náchylní k nákazám. Niekedy sa u nich vyskutnú aj črevné ochorenia alebo poruchy tráviaceho traktu, ale to je už zriedkavejší zjav. Ženy mávajú veľké poruchy v menštruácíi, ale aj normálny priebeh je poznačený silnými kŕčami a bolesťami. Vtedy sú nervove podráždené, citlivé a veľmi skľúčené.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?