Drogy

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 06. února 2007
  • Zobrazeno: 2731×

Příbuzná témataDrogy

1.cannabis- Haschish a marihuana

tato droga sa získava zo ženského konope a je najväčšmi rozšírená ilegálna droga. Rastlinná živica po stlačení tvorí haschisch, marihuana pozostáva z listou a je preto menej silná. Cannabis sa fajčí alebo je a speje k ľahkému a príjemnému opojeniu. Často považované halucinácie sa pri silnej konzumácii nevyskytujú. Haschisch nespôsobuje závislosť a nespôsobuje, okrem pri fajčení v pľúcach, žiadne telesné škody. Ale môže dojsť k psychickej závislosti.

2.Amphetamíny

sú to dopingové látky, ktoré často pôsobia podobne ako vlastný hormónový adrenalín. Na trhu je dostať v dnešnej dobe veľa druhov. Najznámejšia je synteticky vyrábaná droga MDMA, známa aj ako ECSTASY alebo XTC. Vyskytuje sa predovšetkým na technoscéne. Táto droga dáva energiu na pretancovanie celej noci. Často sa v diskotékach používa aj SPEED, ktorý sa na rozdiel od ECSTASY neprehltáva ako tabletka, ale najčastejšie sa ako prášok vsaje cez nos. Vedľajší účinok ja strata chuti do jedla a keď sa človek nepoddá pudu sa pohybovať, škriabe si nervózne prsty a škrípe zubami. Pri neustálom používaní pochádza k paranojám a k nekontrolovateľným citovým splanutiam. Okrem toho hrozí nebezpečenstvo, že človek presilí svoje telo, čo spôsobuje zastavenie krvného obehu alebo pri neužívaní tekutín môže dojsť k dehydratácií organizmu.

3.Halucinogény

Spôsobujú, že si človek myslí, že sa statické objekty pohybujú, vidí tóny a počuje farby a pôvaby vonkajšieho sveta sa inak spracúvajú. Najznámejšia a hlavne v období hippiesakov rozšírená halucinogénna droga je LSD, ktorá bola vytvorená v roku 1938 Švajčiarom Albertom Hoffmannom a pôvodne bola myslená na terapiu psychologických chorôb. Pôsobí asi 8-10 hodín. Okrem tohoto synteticky vyrobeného halucinogénna je aj mnoho prŕodných. Indiáni v Mexiku používali napríklad na náboženské rituály psilocybin, čo sa od účinkov LSD veľmi málo líši.
Halucinogénny nie sú telesne škodlivé a nerobia závislým.

4.Kokain

Získava sa z listov Koka- krovia.
Biely prášok sa cez nos vsaje alebo sa rozpusti vo vode a potom sa injektuje, ale tento spôsob sa vyskytuje zriedkavo. Táto droga robí čistú hlavu a zvyšuje výkonnosť. Ale môže spôsobovať aj depresie a človek sa stále myslí, že ho niekto prenasleduje. Okrem toho spôsobuje telesnú závislosť.
Predávkovanie speje k zlyhaniu srdca a po dlhoročnom užívaní sa vytvárajú v nose vredy a rozožerie sa sliznica.

Kokaín varený s práškom na pečenie sa pretvára na drogu, ktorá spôsobuje extrémnu závislom, CRACK. Crack sa fajčí a konzumovanie môže spôsobiť násilnosti.

5.Opiáty

Z vysušenej, varenej a zhustenej šťavy makovice sa získava Rohopium, z ktorého v roku 1803 chemici vytvorili prostriedok proti bolestiam a na narkózu- Morfium. 1889 vytvoril jeden vedec z Ópia neskoršiu drogu Heroín. Biely kryštalicky prášok, bez zápachu a s horkou chuťou, Bezprostredne po injektovaní dochádza k silným pocitom, ktoré označujú narkomani ako orgazmus celého tela a ducha. Jedna dávka pôsobí maximálne štyri hodiny. Potom sa junky trápi s trasením, kŕčmi a bolesťami.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?