Drogy - pre a proti

Kategorie: Chémia (celkem: 338 referátů a seminárek)Drogy - pre a proti

Pokiaľ sa nemýlim samotne slovo droga znamená v latinčine liečivo alebo liek ,teda niečo čo ovplyvňuje zásahom vnútra náš organizmus. Pôvodne sa slovom droga nemysli nič negatívneho ,tak ako to cítime my z toho slovíčka dnes. Povedal by som že dnes je z toho cítená hrôza až strach.
Vezmeme dnešky význam slova droga – obepne au to prostriedky , ktoré prinasaju zmenene stavy vedomia .Je tento az posvatny strach z drogy opravneny?Ved ludstvo oddavna vyuzivalo vsetkych podpornych prostriedkov bylin, hub, lieciv a chemikalii.Najprv to bolo vyuzitie roznych prostriedkov například k šamanskym ritualom k navedeniu skutočnosti nejakym inym sposobom .Tvrdim ze to boli ritualy spojene so zmenenym stavom vedomia, ktore mali pre danych ludi svoj vyznam..
Často to mohlo byť nejake priblizenie k Bohu , nadosobnu , prežitie niecoho co normalne nie sme schopny precitit. Prezitie niecoho očistijuceho a v tomto vyznamu pozitivneho. Je to urcite niečo čoho sa dnešny racionalny svet nesmierne bojí.Je to odkrytie neznama , poodhalenie tmy.A to je hlavný dovod preco su pre mnohých drogy také nebezpecne.Je to nieco co jednoducho nechapu. Z takých věci je strach.Rovnako jako použitie drogy moze byt nebezpecne nespravne a nekontrolovane cvicenie jogy jako protilieku
Problemom samotnej drogy je to, ze je tak jednoducho zneuzitelna a je takmer nemozne s nou zaobchadzat len tak jako člověk chce a potrebuje.Další problem je v tom roblemem samotne drogy je to, ze je tak snadno zneuzitelna a je temer nemozne s ni zachazet jen tak, jak clovek chce a potrebuje. O kolik snazsi a rychlejsi je si koupit davku LSD nez cvicit nekolik let treba jogu ci autogenni trenink. Dalši problém je v tom, že pomocou drogy sa človek dostane do svojho nevedomia príliš rýchle – a tým pádom je často nepripravený. Nepripravený na obsahy nepoznanej stránky svojej ja. Nepripravený pozriet sa na seba svojimi inými ocami.
Cesta k droge je velmi jednoduchá, rýchla,nekontrolovateľná, a preto nebezpečná.Droga je niečo čo je prístupné každému okamžite a hlavne jednoducho. Pomocou drogy sa ľudia odpútajú okamžite od svojich problémov, svet je hneď prístupnejší a ružovejší.Čím rýchlejšia cesta k hlbinám nevedomia a rýchlejšia závislosť tým väčšie nebezpečie. Tvrdá droga môže človeka zničiť napríkad za polrok a alkohol dajme tomu v priebehu 10 rokov.

Alkohol vždy bol a bude drogou mocných a už preto môže byť ťažko na zozname nepovolených drog.
Vyhnanie drog z ulice, z podsvetia a zlegalizovania príjmu z nich by mohlo spôsobiť obrovský prítok peňazí do štátnej pokladnice.Časť peňazí by sa mohla použiť na osvetu zdôrazňujúcu úskalia používania drogy.
Neverím , že zlegalizovaním drogy by sa nezmenil okruh ľudí používajúcich tieto omamné látky.Pri úplnom vyničeni drog so spoločnosti by s najväčšou pravdepodobnosťou týto ľudia pouzili ine prostriedky napríklad alkohol alebo niečo iné. Problem drog sa dnes bohužial stal hlavne politickou temou.Tým su ničene snahy riešiť tento problem skutočne tak,ako by to bolo potrebné. O tom ako riešit drogovu problematiku vlastne rozhoduju voliči politických strán,teda ľudia, ktorý o probleme nevedia nič. Verim, že ak by som sa v ankete spýtal ľudi, či by bolo dobre väznit ľudi, ktory poberaju drogy, takmer určite by sa tato myšlienka stretla s veľmi výraznou podporou.Tým vznika začarovany kruh VOLIČI NEPOZNAJU PROBLEMATIKU---NERIEŠENIE PROBLEMU---NEDOSTATOČNA OSVETA---VOLIČI NEPOZNAJU PROBLEMATIKU. Ako sa dostať z toho začarovaného kruhu? Jedinou cestou je asi práve osveta .Podporovanie aktivít, ktoré drogovú problematiku nejakým spôsobom vyjasňujú širokej verejnosti a hlavne DEŤOM V ŠKOLACH.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?