Dráma sa nekoná (fejtón)

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 2490×

Příbuzná témataDráma sa nekoná (fejtón)

Fera Vaseka zo Zemianskej Dediny začalo v jednu januárovú sobotu prudko bolieť brucho. Keďže sťahy maternice to byť nemohli, rodina ho dopravila na pohotovosť. Tam diagnostikovali perforáciu hrubého čreva a pacienta poslali do nemocnice. Bola nutná okamžitá operácia. Perforáciu premostili, ranu vyčistili, z brušnej dutiny povyberali nestrávené makové slíže a ranu zaštopkali.
Na druhý deň sa pacientovi zvýšila teplota čela. Minister zdravotníctva privolal helikoptéru. Tá pacienta odviezla do okresnej nemocnice, ktorá je vybavená teplomermi. Prispel k tomu aj jeden poslanec národnej rady svojimi interpeláciami. Škoda, že si neželá byť menovaný. Keďže teplota bola skutočne vyššia, pána Vaseka presunuli do krajskej nemocnice, kde ho preliečili acylpirínom. Prítomní novinári sa zaujímali, prečo musel pacient na príjme čakať celých šesť minút, čím sa začatie liečby oneskorilo. Vysokoúčinné antipyretikum však malý sklz bez problémov zvládlo.
V nedeľu večer sa pridružili ďalšie komplikácie – zápcha. Po klystír lekári poslali do Fakultnej nemocnice v Bratislave. Zároveň boli prizvaní dvaja špecialisti z Budapešti, ktorí klystír úspešne zaviedli. Dnes sa už všetci môžeme tešiť z prvej - zatiaľ síce trochu riedkej - pacientovej stolice, čo znamená, že činnosť čriev sa obnovila. Aj typický zápach sprevádzaný zvukovými efektami šíriaci sa od postele pána Vaseka dáva nádej, že čoskoro si opäť bude môcť vychutnať domácu stravu. Aj keď ani na tú nemocničnú nedá dopustiť.
Žiadna dráma sa teda nekonala. Naše zdravotníctvo si opäť bravúrne poradilo s jedným závažným onemocnením. Kritické či ironické poznámky na jeho adresu sú skutočne neopodstatnené ….

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?