Diskusia na tému: Zdražovanie a predávanie Slovenského štátu!

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)Diskusia na tému: Zdražovanie a predávanie Slovenského štátu!

Skoro každý deň v televízii vidím a v rádiách počujem o neustálom aplikovaní balíčka ekonomických opatrení, teda ľudovo povedané zdražovaní. Takmer každý človek dnes diskutuje o tom ako to s nami dopadne, pretože už čoskoro si nebudeme mať začo kúpiť ani tú najstaršiu a najdôležitejšiu potrebu akou je chlieb. Stále by od nás chceli aby sme išli do nejakej únie, alebo NATO, či dokonca išli bojovať do vojny za nejaký cudzí štát, ale to čo sa deje s našim štátom našu vládu nezaujíma. A vlastne čo by ich to aj zaujímalo veď oni majú z našich ťažko zarobených peňazí dostatok aj finančných aj materiálnych prostriedkov, myslím, že každý vie o aké materiálne prostriedky ide. Každý rok vykazujú štatistické úrady štatistiky o tom ako u nás stúpa kriminalita a to najmä krádeže a rôzne podvody a nehovoriac už o tom ako nám mnoho vyspelých krajín zaviedlo povinné vstupné víza. Ale, napríklad v takom susednom Rakúsku víza zavedené nemá, ale veľmi veľa Rakúšanov nás nenávidí. Takisto, aby sme aj nezabudli na problematiku s našimi cigáňmi i keď to je kapitola sama o sebe, ktorá sa odohráva, takmer v každom štáte na svete. My by sme si mali, predovšetkým mali položiť tri veľmi jednoduché, ale ťažko vysvetliteľné otázky, ktoré sú: Prečo sa vyskytujú takéto problémy v našej krajine? Kto je za tieto problémy zodpovedný? A ako tieto problémy vyriešime? Podľa mňa tieto problémy máme preto, lebo sme všetci chamtivý, najmä naša vláda a neustále sa u nás niečo predáva, privatizuje ako napríklad: Slovenské Telekomunikácie, Slovenské elektrárne, Slovenský plynárenský priemysel a mnohé iné podniky. Táto privatizácia má za následok to, že mi potom málo vyrábame pre seba, čo má následok toho ? že mi tieto produkty musíme dovážať za drahé peniaze a preto musíme neustále dvíhať ceny produktov na domácom trhu a tak vlastne ochudobňujeme naše obyvateľstvo, teda vlastne okrádame sami seba a čím viacej to budeme robiť tým viacej bude kriminalita a chudoba narastať. Ale dokedy toto všetko budú môcť ľudia platiť? Hádam, len nie do vtedy, kým to bude ako v pradávnej histórii, že budú len poddaní a páni. Veď predsa veda ide dopredu a mi pôjdeme dozadu? Ale za tieto chyby nesie zodpovednosť naša vláda, ale zároveň aj mi sami, lebo sme si takúto vládu zvolili a nechali sme ju robiť si čo chce.

Ale myslím si, že tieto problémy síce ešte dlho budú existovať, ale dá sa to riešiť tým, že by sme tieto veci všetky napravili.
Takže, môj názor na záver: Ak čo najskôr nevymeníme našu vládu, nezačneme inak hospodáriť s našimi prostriedkami akého koľ vek druhu a nezmeníme naše doterajšie zákony, môže sa stať že, naša krajina bude patriť iným a to by mohlo aj znamenať zánik nášho Slovenského štátu, čo by malo za následok zánik nášho vlastného domova a čo asi z nás Slovákov nikto nechce. Alebo snáď áno?.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?