Čo očakávam od života

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 8210×

Příbuzná témataČo očakávam od života

Sloh 9. ročník základnej školy

V doterajšom živote som si toho sám veľa nenaplánoval. Až doteraz, keď si mám vybrať školu a vlastne aj svoju budúcnosť za mňa vo väčšej miere rozhodovali pri veľkých problémoch rodičia. Vlastne aj školu na ktorú chcem ísť mi poradili rodičia.
Na druhej strane som dobrodruh a nejak si ďalekú budúcnosť neplánujem. Jediný môj najbližší cieľ je urobiť prijímacie skúšky a dostať sa na Hotelovú Akadémiu, je to zatiaľ najťažšia skúška ktorou musím prejsť a keď bude po nej budem spokojný na ďalších pár rokov. Neviem čo na škole. Neviem čo budem ďalšie roky robiť o to sa nestarám. Prídu určite ďalšie problémy s ktorými sa budem musieť vysporiadať, ale verím si. Myslím si že najlepšia zbraň na prekážky je sebadôvera a schopnosť sebaovládania, ja mám sebadôvery dosť a snažím sa vždy zachovať si chladnú hlavu. Plač, panika alebo hystéria nič nikdy nevyrieši, veci treba posudzovať s pokojom. To je moja filozofia. Ako som povedal nič si podrobne neplánujem i keď mám nejakú predstavu o živote. Keď skončím strednú školu, chcem ísť na vysokú školu, ekonomika alebo cestovný ruch. Neskôr by som chcel riadiť nejaký hotel, prípadne cestovnú kanceláriu niekde v zahraničí. Založiť rodinu, navštíviť rodisko môjho otca a odložiť nejaké peniaze pre potomstvo. To je však ešte v nedohľadne a nemám chuť sa tým teraz zaoberať. Mohol by som sa ešte sklamať a to nechcem.
To je zhruba moja predstava. Dosiahol som obdobie kedy sa mi úplne menia priority. Každý deň sa dozvedám niečo nové a na to staré mením uhol pohľadu. Dúfam že si vyberiem správnu cestu životom a dúfam že to nikdy nebude na úkor mojej rodiny, či priateľov.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?