chybal den do stvorenia cloveka???

Kategorie: Slohy (celkem: 413 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 03. října 2007
  • Zobrazeno: 1541×

Příbuzná tématachybal den do stvorenia cloveka???

Chýbal ešte deň do stvorenia človeka?

Ľudia. Kto vlastne sú, alebo sme? Koho môžeme označiť pojmom :človek? Všetkých? Naozaj? Položme si túto otázku , na chvíľu sa zastavme a začnime premýšľať.

Kto sme , nie od počiatku dejín nášho vývoja , ale od počiatku vývoja našich osobností. To akí sme a čo nás takými robí.

Ktosi mi raz pošepol slovami tichého strachu : „Ľudské osudy a povahy sú také nevyspytateľné „.

Sme ako obrovské nočné nebo plné hviezd. Každá je iná, zdá sa taká malá, pritom všetky hviezdy sú vzdialené planéty. Aj človek je ako planéta. Je v ňom život, zeleň, zem i slnko, rieky a nekonečné lúky plné kvetov. Áno, ľudia sú ako planéty plné zelene i riek. Milión nekonečných odlišných svetov. Duší. Kde je uzamknuté každé želanie či sen, každá malá nádej a túžba.

Predsa sa z tejto krásy človeka dokázalo zrodiť zlo. Zlo, obrovské, podlé , zlo aké nedokáže nič na svete urobiť horším a strašnejším ako človek. S kadiaľ prišlo? To nevie azda nik.

Existuje milión vysvetlení, dohadov a názorov. Kto mu dovolil vojsť do nášho sveta a stať sa v ňom pánom? Kto mu dovolil ovládať naše osudy, hrať s nimi šach, a keď sa mu zachce zmiasť figúrky našich životov ledabolo zo šachovnice?

Boli a stále sú ľudia , ktorých zlo ovládlo. Stali sa jeho nástrojom a konajú nezmyselnú skazu na celom svete. Sú to silní a paradoxne slabí ľudia. Nástroje satanove konajúce jeho vôľu.

Zaobchádzajú s ľuďmi ako s cínovými vojačikmi? Kto im dáva moc brať životy a kaziť sny?

Odpoveďou nie sú slová. Sú to horúce slzy strachu stekajúce po tvárach nevinných. Je to nárek nesúci sa od úst k ústam. Je to hrôza vo všetkých očiach milióna životov, tých bezvýznamných životov idúcich napospas osudu?

Nikdy. Nikdy sa nedozvieme odpoveď. Odpoveď na azda najjednoduchšiu otázku kladenú odjakživa. Na otázku : „Prečo....“Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?