Chalkidiki

Kategorie: Geografia (celkem: 1046 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 07. dubna 2007
  • Zobrazeno: 1768×

Příbuzná témataChalkidiki

Nachádzajú sa tu najlepšie pláže s najokúzľujúcejším prírodným prostredím krajiny. Chalkidiki majú tvar obrovského trojzubca, ako trojzubec, ktorým aténsky boh mora Poseidón prepichol Egejské more zhora a zabodol ho hlboko doň. Tento trojzubec sa skladá z lesov, priezračnej vody a nekonečných pieskových pláží. Tento trojzubec je formovaný z polostrovov Kassandra, Sithonia a Athos. Polostrov je známy aj ako rodisko a domov Aristotela, najväčšieho gréckeho filozofa.

História

Chalkidiki boli divé a skalnaté miesto, kde za starých čias ľudia verili, že Giganti – obrovia antických bohov žili, kým túto zem neosídlili po prvýkrát v 8. storočí pr. n. letopočtom obyvatelia z Chalkidiki na ostrove Evia, odkiaľ pochádza i názov Chalkidiki. Hora Athos dostala svoj názov od Giganta, ktorý vo svojej hrozbe vzal túto horu a hodil ju proti Bohom. Sithonia má meno od syna Poseidona Sithonas a Kassandra od Kassandrosa, nástupcu kráľa Alexandra Veľkého na macedónskom tróne. V 9. storočí bola na hore Athos založená 1. kláštorná komunita, ktorá sa postupne rozširovala až do dnešnej podoby.

Kassandra je najzápadnejší, najobľúbenejší a najrušnejší polostrov v oblasti Chalkidík. Biele pobrežia a skalnaté, či zelené útesy, ktoré objímajú idylické pláže, priťahujú záujem turistov už veľa rokov. Kalithea

Kriopigi
Je jedným z najmenších turistických stredísk polostrova Kassandra s dlhou piesočnato-štrkovou plážou.

Polichrono
Je najpokojnejším letoviskom s peknou piesočnato-štrkovou plážou. Je strediskom, kde sa nachádzajú aj staré dedinské domy vybudované v tradičnom štýle s drevenými balkónmi, kamennými stenami a červenými strechami.

Chanioti
Chanioti je rušným strediskom na východnom pobreží, s nádherným parkom priamo pri piesočnatej pláži. Široký výber vodných športov ponúka aktívnu dovolenku.

Pefkochori
Je priateľské a bezstarostné stredisko, ktoré v uplynulých rokoch zaznamenalo najväčší rast ubytovacích kapacít v oblasti. V súčasnosti je najznámejším letoviskom polostrova Kassandra, pretože poskytuje aktívny odpočinok.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?