Bytový dom Butterfly

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 2033×

Příbuzná témataBytový dom Butterfly

Južná časť bratislavského sídelného útvaru Karlova Ves – Dlhé Diely poskytuje vynikajúce prírodné danosti pre exkluzívnu bytovú zástavbu. Aj preto sa autori projektu BUTTERFLY rozhodli situovať pozemok pre výstavbu 23 netradične riešených bytov s nadštandardnou plošnou výmerou a 44 boxami v podzemnej garáži práve do tichého prostredia zelene tejto oblasti, ktorá susedí s masívom lužného lesa na Sihoti.

Terénny reliéf, zvažujúci sa južným smerom ku Karloveskému ramenu Dunaja, umožnil navrhnúť komplex, ktorý poskytne budúcim obyvateľom vysoký štandard bývania v nádhernej prírodnej scenérii.

Objemový koncept bytového domu BUTTERFLY vychádza z centrálne riešeného vertikálneho komunikačného jadra so schodiskom a bezbariérovým výťahom. Na toto jadro sú diagonálne napojené štyri bloky v tvare motýľa s bytmi rôznych kategórií. Orientované sú tak, aby z dennej časti poskytovali výhľad smerom na Dunaj a priľahlý zelený masív lužného lesa.

Základom každého bytu je veľká obývačka (na želanie je možné umiestniť v nej samostatný krb) s prekrytou terasou. Vo väzbe na obývaciu izbu je situovaná komfortná kuchyňa a jedálenský kút. Spálňová časť s veľkou kúpeľňou je rozložená tak, aby bolo v maximálnej miere zaručené súkromie. Z manželskej spálne je priamy výstup na balkón.

V prvom podlaží sa nachádza samostatné fitnesscentrum, z ktorého vedie priamy východ do záhrady. V zadnej časti je navrhnutá sauna s ochladzovacím bazénom, sociálnym zariadením a sprchou. Tento spoločensko – relaxačný komplex bude doplnený bazénom.

Bytový dom BUTTERFLY je navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky na komfortnú vnútornú klímu a zároveň umožnil variabilné riešenie bytov na jednotlivých podlažiach. Základná konštrukčná osnova (časť vertikálnych stien, stĺpy), rovnako ako horizontálne nosné konštrukcie (stropy), sú navrhnuté zo železobetónu. Celý obvodový plášť hrúbky 400 mm a vnútorné priečky (125 mm) sú z vysokokvalitných tehál POROTHERM.

Vnútorné povrchy stien budú upravené špeciálnymi stierkovými hmotami hmotami, vytvárajúcimi dokonalé rovné povrchy. Podlahy a steny v kúpeľniach a WC budú až po strop obložené keramickým obkladom.

Štandardné vybavenie kúpeľní bude obsahovať atypickú rohovú vaňu, dve umývadlá, bidet a WC. Okrem toho je v náväznosti na vstupnú halu navrhnuté aj samostatné WC s umývadlom. Dvere budú drevené so stolárskymi zárubňami.

Všetky okná budú plastové so zdvojeným zasklením.

Povrchy podláh v kuchyni, na terasách, balkónoch a sociálnych zariadeniach budú keramické, v ostatných priestoroch budú položené parkety, resp. koberce. V štandardnom vybavení kuchýň bude kombinovaný sporák, odsávač pár, nerezový dvojrez a kuchynská linka.

Vykurovanie bytov je riešené podlahovým kúrením, ktoré zaručuje vysokú kvalitu rovnomerného rozloženia tepla v celom priestore. Každý byt bude mať vlastný zdroj tepla (kombinovaný kotol Junkers s ohrievačom teplej úžitkovej vody), umiestnený v samostatnej miestnosti, s meraním spotreby energie v hale na príslušnom poschodí.

Prístup do objektu je riešený cez vstupnú bránu a je bezbariérový až po vstup. Pri ňom by mala byť miestnosť pre ostrahu, aby sa do objektu nemohli dostať nežiadúce osoby.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?