Autocharakteristika

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 23. února 2007
  • Zobrazeno: 8116×

Příbuzná témataAutocharakteristika

Kto som ? Aký som ? Čo sa mi na mne páči a čo by som chcel radšej zmeniť ? Je veľmi ťažké objektívne zodpovedať tieto otázky. Človek totiž rád súdi druhých, no nechce hovoriť o sebe.

Keby som mal povedať tri slová, ktoré vystihujú môj charakter, ani na chvíľku by som nezaváhal. Určite by som vybral práve prídavné mená optimistický, cieľavedomý a rozhodný. Sú to črty, ktoré zaberajú v mojej povahe najviac miesta a tieto vlastnosti si i veľmi cením. Nemám totiž rád ľudí, ktorí nevedia, čo chcú v živote dosiahnuť, neveria si, v každom vidia nepriateľa a žijú len preto, aby mohli druhým kaziť náladu. Tých je najlepšie nevšímať si, no neslobodno nimi opovrhovať. Mali by si však konečne uvedomiť, že keby celý svet bol ako oni, dodnes by sme sedeli v jaskyni pri sviečkach.

Môj optimizmus sa najviac prejavuje pri rôznych športových podujatiach. Vždy držím palce Slovákom alebo Trenčanom a nevie ma odradiť ani keď prehrávajú 0:7. Vtedy som asi jediný fanúšik, ktorý verí, že dokážu zvíťaziť.

Z tvorov živočíšnej ríše by som k sebe prirovnal zrejme vtáka quetsala. Už jeden pohľad na jeho pestrofarebný dlhý chvost vám dodá náladu, a i keď je možno práve smutný, navonok ihrá farbami radosti. Tak sa snažím pôsobiť aj ja. Nemám síce príliš veľa dôvodov na úsmev, no chichocem sa stále a len-tak niečo mi moju veselosť nepokazí. Smejem sa na každej maličkosti, čo má taktiež veľmi výrazný vplyv na moju psychiku. Samozrejme, kladný ! K tomu všetkému ma tak trochu vyprovokovala jedna moja nemenovaná spolužiačka, ktorej zvonivému „chi-chi-chi“ za každej situácie som dosť dlho nemohol pochopiť. Teraz však myslím, že ani ona koľkokrát nechápe, na čom sa smejem ja…

Čo ma ale vie najviac rozveseliť, je politika. Milujem výroky niektorých našich „tiežposlancov“ a s obľubou počúvam i prejavy istého dobre vykŕmeného mítingového zabávača. Aby som povedal pravdu, som odhodlaný do tejto sféry i vstúpiť a priniesť do nej aspoň trochu kultúry a úrovne. Lebo i keď sa na tom všetkom usmievam, faktické poznámky typu „Do tankoch…“ a skandovanie „Hovädo !“ na pána predsedu vlády už vtipné naozaj nie sú !

Myslím si o sebe, že som úplne obyčajný človek. Mám svoje dobré aj tienisté stránky a ako každý, i ja by som sa chcel tých horších v budúcnosti vyvarovať.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?