Alfred Hitchcock Záhada zajakavého papagája

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)Alfred Hitchcock Záhada zajakavého papagája

Pouč. o autor.: Ľudia ho majú zafixovaného ako tvorcu hororov a pritom iba jeden zo všetkých jeho z filmov spĺňa kritériá tohto žánru. Jeho nadanie totiž nepoznalo žiadne žánrové obmedzenie. Jedinečným spôsobom dokázal predviesť divákom humor, romantiku, napätie i dobrodružstvo. Je považovaný za najlepšieho režiséra svetovej kinematografie a to aj napriek tomu, že točil takmer výhradne iba komerčnú hollywoodsku zábavu. Bol to totižto druh zábavy jedinečný, elegantný a nenapodobiteľný. Jeho tvorba je tu navždy, je tu pre nás a my by sme ju nemali prehliadať. Patrí k tomu najcennejšiemu, čo nám dejiny filmu môžu ponúknuť. Žáner: novela
Vydavateľ: Mladé letá
Rok vydanie: 1993
Editorka: Dr. Alena Hošková
Tech. redaktor: Marián Škripek
Jazyk. redaktor Zora Sadloňová

Hlavný hrdina: Jupiter Jones
Vedl. postavy: Bob Anderson, Peter Crenshaw, pán Fentriss, Worthington, pán Claudius, teta Matilde, Carlos Titus Jones Huganaj,

Jupiter Jones: Je veľmi podozrievavý a sebavedomý. Všetko čo ide robiť si najprv premyslí, až potom vykoná. Rád sa púšťa do rozlúštenia novej záhady. Je skúsený, rád používa odborné termíny, prečítal veľa kníh.
Bob Anderson: Patrí do skupiny troch pátračov, je netrpezlivý, múdry. Všade chodí s Jupiterom, rýchlo dostane strach.
Peter Crenshaw: Tiež patrí do skupiny troch pátračov, je inteligentný, vie použiť hlavu. Má na starosti záznamy a výskum, všetko si dôkladne zapisuje.
Pán Fentriss: Majiteľ zajakavého papagája, bol olúpený, za nájdenie ponúkol chlapcom odmenu.
Warthington: Šofér Jupiterovho auto, nič ho nevyvedie z miery, musí poslúchať príkazy.
Pán Claudius: Je prefíkaný ‚,zlodej“, ktorý ukradol papagáje ich majiteľom, aby zistil, kde je ukrytý poklad. Na pohľad je drsný, ale má dobré srdce.
Carlos: Chlapec s chudobnej štvrte, ktorý objasnil pátračom význam papagájov. Býva u chorého strýka, o ktorého sa stará.
Titus Jones: Jupiterov strýko, vlastní bazár, kde si traja pátrači zarábajú. Vždy si nájde robotu a rád pomáha Jupiterovi.
Matilda Jonesová: Jonesova teta, stále má niečo na práci, keď vidí, že sa chlapci
nudia, hneď im dá robotu.
Huganaj: Zlý Francúz, za každú cenu chce získať obraz peknej pastierky.

Záznam diela: Traja pátrači si našli novú záhadu. Vybrali sa za pánom Fentrisom na svojom rols- roise, ktorý vyhrali v nejakej súťaži. Prišli k domu, kde ich privítal muž s nie moc dobrou náladou.

Chcel ich zabiť, no oni sa mu vyšmykli a rozzúrený pán ušiel. Keď sa trochu spamätali, počuli čudný zvuk. Objavili pravého pána Fentrisa, ktorý im povedal, čo majú vypátrať. Ďalej povedal, že ten muž, čo ich chcel zabiť sa volá pán Claudius, a že hľadá hovoriace papagáje. Chlapci prišli na spôsob ako ho vypátrať. Zvolili taktiku „od ucha k uchu “. Po dni prišiel chlapec, ktorý im všetko objasnil ohľadom papagájov. Dozvedeli sa aj o ostatných papagájoch, a prečo rozprávajú tie divné frázy. Zistili, že pán Claudius má až štyri papagáje, oni mali jedného, a chlapec s iného mesta mal tiež jedného. Ostal až len jeden a tak ho traja pátrači odkúpili. Zastavila ich dodávka, ktorú riadila žena a ponúkla im odvoz. Oni nasadli, ale vliezli do pasce pána Claudiasa. Doviezli sa do jeho domu, kde ich až čakal. S ich papagájom mal ich už päť. Chlapci zistili, že pán Claudius je dobrý muž, a že papagáje hovoria, kde sa skrýva jeho obraz, ktorý mu ukradli. Slúbil pátračom, že im dá tisíc dolárov, ak mu obraz nájdu. Oni sa hneď pustili do roboty. Rozlúštili odkazy, ktoré ich zaviedli na cintorín. Tam sa stretli s Huganajom, ktorý im chcel vyfúknuť obraz. Peter chytil olovenú tyč, ktorá tam bolo položená udrel Huganaja. Obidvaja zmizli v hustej hmle. Doma prišli nato, že ten obraz bol v olovenej tyči, ktorú Peter zobral so sebou a nie v truhlici, ktorú zobral Huganaj. Obraz vrátili a dostali sľúbenú obmenu.
Zhodnotenie diela: Dielo sa mi páčilo, preto lebo záhada bola riadne zapletená a na koniec sa všetko vyriešilo a chlapci dostali svoju odmenu.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?