Alfred Hitchcock Traja pátrači - Záhada horiaceho meča

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)Alfred Hitchcock Traja pátrači - Záhada horiaceho meča

Táto kniha je jedna zo série detektívnych príbehov o troch chlapcoch pod menom „Traja pátrači“. Hovorí sa v nej o tom, ako
Jupiterov strýko Titus zdedí záhadný červený kameň po starom známom. No podľa záveti si ho nesmie nechať, ale má ho odovzdať akémusi Beanymu. Lenže strýko žiadneho Beanyho nepoznal. Odovzdal teda tento kameň svojmu synovcovi a jeho dvom priateľom. Požiadal ich, aby našli spomínaného Beanyho a kameň mu odovzdali. Po niekoľkých dňoch hľadania chlapci zistili, že kameň je jednou z troch častí „Horiaceho meča”. Tento meč mal mimoriadnu hodntou pre „sektu meča”, ale iba dovtedy, kým im ho jeden člen sekty neukradol. On však utiekol preč z krajiny. Lenže onedlho umrel a v záveti poručil tento meč Beanymu. Po určitom čase pátrači zistili, že aj Beany bol kedysi členom spomínanej sekty. Dozvedeli sa však aj to, že ak niekto poskladá meč pri zatmení slnka, stane sa vodcom sekty. V tom prípade, že má sekta svojho vodcu, môže byť veľmi nebezpečná. Nakoniec tomu „Traja pátrači” zabránili, meč sa dostal do dobrých rúk a sekta sa po čase rozpadla. Vlastné vyjadrenie ku knihe:

Táto kniha hovorí o troch chlapcoch približne v mojom veku. Rád čítam detektívne príbehy. Vždy mám dobrý pocit z toho, že pravda a dobrá vec vyjde najavo. Táto kniha sa mi veľmi páčila.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?