Rasizmus

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 06. února 2007
  • Zobrazeno: 9053×

Příbuzná témataRasizmus

Na svete je mnoho národov, s rôznou kultúrou, hudbou, jazykom, farbou pleti, vlasov či očí. Takáto rôznorodosť zaručuje zaujímavosť nášho sveta. Veď keby na svete vyzerali všetci rovnako, hovorili rovnakým jazykom, rovnako sa správali, mali rovnakú kultúru, hudbu, zvyky, bol by svet monotónny a nezaujímavý. Rasizmus je niečo, čo by v našej modernej spoločnosti vôbec nemalo byť. Je to odsudzovanie lúdi na základe ich národnosti alebo rasy. Sú to nezmyselné predsudky. Rasizmus sa žiaľ vyskytuje na celom svete. Existujú ľudia, ktorí uznávajú nadradenosť tej svojej rasy a ostatnými opovrhujú. Napríklad Hitler, ktorý chcel vytvoriť akúsi nadradenú Árijskú ríšu.
S rasizmom sa stretávame často priamo na ulici. Keď ideme po ulici, vidíme ako skupinka vyholených skinheadov zaútočila na ničnetušiaceho černocha, ktorý stojí na zástavke. Prečo? Veď nič neurobil. Jednoducho tam stál. Oni prišli a začali ho byť päsťami, boxermi, reťazami, kopať ťažkými kanadami do tváre a brucha a dokonca pustili na neho aj rozzúreného psa. Malo to zmysel? Nemalo! Veď ho vôbec nepoznali, zbili ho len preto, že bol čierny a oni čiernych nenávidia a bijú. Mnohí z tých skinheadov nikdy priamo nekomunikovali s černochom. Nepoznajú jeho myšlienky, názory, správanie. Ale myslia si, že on je rasa podradená a nemá tu čo robiť.
Nedávno boli v televízii zverejnené zábery z Južnej Afriky. Ako policajti brutálne bili zatknutých černochov a cvičili na nich agresivitu svojich psov. Boli to strašné zábery, Dúfam, že vinníkov riadne potrestajú.

Skinhead
Typickými predstaviteľmi rasizmu sú skinheadi. Hnutie skinheads v poslednej dobe narastá. Má čoraz viac prívržencov aj zarytých aktivistov. Najviac skinheadov je v Nemecku a Českej republike. Sú to svalnatý potetovaní belosi. Ich štýl obliekania má vojenské črty: kanady, maskáče, bombery. Vyvolávajú pocit hrubej sily a brutality
Ich skupiny sa stávajú organizovanejšie, majú medzinárodné prepojenia, majú svoju hudbu, štýl, vydávajú vlastné časopisy. Organizujú rôzne pochody, stretnutia a podobne.
Skinheadi bojujú proti cudzincom, Rómom, černochom, aziatom, atď. Skinheadi napádajú aj deti a ženy. Niekedy sa správajú ako neľudské beštie, keď majú na to, aby niekoho do krvi dokopali a zbili.
Skinheadi ale nenapádajú len Afričanov, Aziatov, cudzincov či Rómov, ale aj narkomanov, bezdomovcov, lúdi z dlhými vlasmi, jednoducho všetkých ktorý im odporujú a nesúhlasia s ich názormi.

Všetci sme tak trochu rasisti
Len si to priznajme, všetci sme tak trochu rasisti. Mnohí nadávame na Rómov, na Maďarov, na Vietnamcov na trhu. Stávame sa nevedome rasistami. Nájdu sa aj taký, ktorí odmietnu zamestnať človeka, preto že je Róm. Ich predsudky im vravia, že by mohol kradnúť, že by zle ovplyvňoval morálku ostatných zamestnancov, jednoducho je zlí. Ale to vôbec nemusí byť pravda. Ten Róm, ktorí si príde ku nám pýtať prácu môže byť rovnako dobrý, možno i lepší ako tí ostatný uchádzači, nerómovia. Často používame slovo Maďar ako nadávku. Prečo? Sú Maďari hlúpejší ako mi, sú menejcenný? Nie! Tak potom prečo? To si ani ja neviem vysvetliť.

Všetko má svoju príčinu
Všetko má nejaký svoj podklad. Nič nevzniklo len tak, z ničoho. Všeobecná neznášanlivosť Rómov má svoj reálny podklad. Rómovia sú neprispôsobivé etnikum. Dostali byty, oni ich zničili. Chceli by nič nerobiť a ešte za to dostávať aj peniaze. Určite nie všetci sú taký, žiaľ ale tých horších je viac. Samozrejme nájdu sa aj taký, ktorý sú slušný, vzdelaný, inteligentný a úspešný. Tí na úkor tej horšej časti musia trpieť. Prečo vlastne Rómovia utekajú do Fínska, Kanady, Anglicka? Neuvedomujú si, že svojimi útekmi do zahraničia robia zlé meno celému Slovensku. Taktiež tým prinútili tie krajiny zmeniť utečeneckú politiku, čo škodí tým imigrantom, ktorý naozaj majú pred čím utekať. V konečnom dôsledku tieto krajiny zaviedli voči nám víza. Tie veľmi sťažujú ostatným občanom Slovenska vycestovať, či už za prácou, štúdiom, rodinou a pod. Rómovia by sa mali sami nad sebou zamyslieť a spolu by sme mali nájsť nejaké riešenie. Nebude to ľahké, ale dá sa to. Len treba chcieť.
Maďari. Prečo veľká časť Slovákov nemá rada Maďarov? Podľa mňa je to tým, že tu chcú mať veľké práva avšak niekedy aj na úkor ostatných. Prečo by oni mali byť oproti ostatným menšinám zvýhodnení. Oni sú menšina, oni by sa mali prispôsobiť nám, väčšine a nie naopak. I keď ja si myslím, že oni niesu taký nespokojný s tým čo majú. Podľa mňa za všetkým sú slovenský maďarský politici. Tí vravia ako je slovenským Maďarom zle, ako sú diskriminovaný. To len politici do toho stále len rýpu a vymýšľajú si problémy, ktoré vlastne ani neexistujú. Ďalší pohľad prečo sú Maďari u nás neobľúbený môže byť aj taký, že nás vlastne tisíc rokov utláčali. To musí nechať v myslení národa nejaké stopy!

Riešenie
Riešením je jednoznačne len tolerancia.

Toto je môj názor
Toto čo som napísal je môj názor na veci týkajúce sa rasizmu.

Zaoberal som sa prevažne Rómami a Maďarmi, to preto, lebo sú to najpočetnejšie menšiny u nás.
Dúfam, že som svojimi názormi nikoho neurazil.
Toto je môj názor. Nemali by ste ho hneď prijať, ani odsúdiť ho, ale mali by ste sa nad ním zamyslieť.
Nakoniec chcem povedať, že i keď sa možno miestami zdalo že mám rasové predsudky, nie je to tak. Ja niesom v žiadnom prípade rasista.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?