Lucy Maud Montgomeryová Anna zo Zeleného domu

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)Lucy Maud Montgomeryová Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu

Názov: Anna za Zeleného domu
Autor: Lucy Maud Montgomeryová

Hl. postava: Anna Shirleyová
Liter. Druh: epika
Žáner: dievčenský román

Charakteristika Anny Shirleyovej : bola veľmi priateľská, snaživá, láskavá a každého mala rada, v detstve veľa snívala a niekedy sa nechala svojím snom uniesť,


Obsah:

Príbeh sa odohráva v malom mestečku Avonlea na ostrove princa Edwarda v Kanade. Marilla a Matej sa rozhodli adoptovať Annu Shirleyovú, ktorá mala ťažké detstvo. Anna mala 11 rokov, a keď prišla sa Zeleného domu splnil sa jej dávny detský sen. Neskôr si dievča našla vernú priateľku Dianu Barryovú.
V avonleanskej škole je všetci mali radi, až na Gilberta s ktorým sa nerozprávala až do svojich šestnástich rokoch. O Anninu výchovu sa starala Marilla a Matej sa neopovážil muknúť. Marilla mala prísne metódy, ale srdci mala Annu veľmi rada.
Anna si získala obľubu nielen medzi spolužiakmi, ale aj medzi obyvateľov Avonlea, najmä u pani Lindovej.
Anna chcela byť učiteľkou, a tak sa rozhodla, že svoje štúdium bude pokračovať v Kráľovnej Akadémii v Carmodu. Bola výbornou študentkou a počas štúdií sa neustále snažila byť lepšia ako Gilbert. V poslednom roku štúdií získala štipendium na vysokú školu v Redmonde. Cez prázdniny, keď bola Anna doma, Matej náhle zomrel, a preto sa rozhodla ostať v Avonlea a pomôcť Marille. Neskôr získala prácu ako učiteľka v Avonlea. .

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?