Kompletná ošetrovateľská starostlivosť o imobilného pacienta, dekubity

Kategorie: Biológia (celkem: 959 referátů a seminárek)Kompletná ošetrovateľská starostlivosť o imobilného pacienta, dekubity

KOS o imobilného pacienta, dekubity.

Ťažisko správnej ošetrovateľskej starostlivosti spočíva:
-v zabezpečení správnej ošetrovateľskej starostlivosti
-predchádzanie komplikácii z dlhodobého pobytu
-udržiavanie a zvyšovanie sebestačnosti chorého
Základná ošetrovateľská starostlivosť:
Posteľ chorého- musí mať pevnú, tvrdú podložku, potrebné sú ponorené zariadenia postele.
Poloha chorého- chorého pravidelne polohujeme, čím sa snažíme
predchádzať preležaninám.
Hygienická starostlivosť- dôležitá je hygiena posteľnej a osobnej
bielizne. Nalievanie ohrozených miest krémom.
Vyprázdňovanie- imobilní pacienti často trpia zápalom s následkom,
že sú pripútaný na lôžko. Podávame po dohovore s lekárom
glycerínové čipky. Prevencia preležanín- dôležitá je čistá koža, masírovanie tela, aby sa zlepšilo prekrvenie. Dôležitá je častá zmena polohy chorého, používanie antidekubitárnych pomôcok.
Prevencia obehových komplikácii- chorého treba nabádať, aby sám počas dňa aktívne pohyboval končatinami. V niektorých prípadoch lekár ordinuje bandáž DK.
Prevencia pľúcnych komplikácii- pľúca sa v ležiacej polohe slabšie ventilujú. Chorých ukladáme do zvýšenej polohy.
Pacientov, u ktorých nemožno dosiahnuť podstatné zlepšenie zdrav.
stavu ani po vyčerpaní všetkých liečebných prostriedkov sú odkázaní na dlhodobú ústavnú starostlivosť, sa umiestňujú v liečebniach pre dlhodobo chorých.

DEKUBITY

Dekubitus- preležanina- je miestne odumretie tkaniva- lokálna nekróza.
Stlačené sú tkanivá a cievy -najmä kapiláry a drobné žily. Cievy sa
zúžia, krvný prúd sa spomalí, až zastaví a vznikajú trombózy. Krv neprivádza v dostatočnom množstve a dostatočne rýchlo kyslík. Pre nedostatok kyslíka tkanivá postupne odumierajú, vzniká nekróza.
Miesta vzniku dekubitov:
Kožné dekubity postihujú najmä oblasti, kde sú kosti blízko povrchu kože – v PREDILEKČNÝCH MIESTACH:
v ľahu na chrbte- na tŕni 7.krčného stavcu, na lopatkách, lakťoch, v krížovej oblasti, na stehnách, na lýtkach, na vonkajšej strane stehna, nad kolenným kĺbom a na členku.
Príčiny vzniku dekubitu:
-mechanický tlak pôsobiaci na jedno miesto
-umenšenie odolnosti tkanív
-podráždenie kože vlhkosťou a nečistotou
-nervové poruchy
-srdcová insuficiencia
Klinický obraz:

1.sčervenané postihnuté miesto
2.pľuzgiere, po ich prasknutí vidieť spodné vrstvy pokožky, utváranie ložiskovej nekrózy –. červeno-fialové
3.nekrotické ložiská sa začínajú ohraničovať- tmavofilaové až čierne.

Suchá gangréna a vlhká gangréna
4.dekubitárny vred

Faktory ovplyvňujúce tvorbu preležanín
-vlhkosť- spôsobujú ju prítomnosť moču, potu, exkrétov. Zníži sa odolnosť kože. Vzniká hlavne u inkontinentného pacienta.
-hygiena- starostlivou hygienou sa zníži počet mikróbov v koži.
-výživa- pri neadekvátnej výžive dochádza k strate hmotnosti – redukuje sa vrstva medzi kosťou a kožou.
-telesná teplota- pri zvýšenej telesnej teplote je zvýšený metabolizmus a tým aj zvýšená potreba dávky kyslíku do buniek.
-anémie
-mobilita

Prevencia preležanín:

A, odstránenie vonkajších príčin: vhodná úprava lôžka, pravidelné polohovanie chorých, antidekubitárne podložky, starostlivosť o inkontinentného pacienta, pravidelná výmena osobného a posteľného prádla, pravidelné umývanie pacienta.
B, zvýšenie odolnosti kože: masáž, vhodné je kožu natierať viac krát denne, hlavne ohrozené miesta.
C, Zvýšenie celkovej odolnosti organizmu:
-liečba základného ochorenia
-podávanie stravy bohatej na vitamíny
-včasná rehabilitácia

Liečba dekubitov:
- v prvom štádiu sa môže robiť masáž
- v druhom štádiu sa snažíme zabrániť infekcii kožného defektu, dbáme na sucho a ochranu
pred mechanickým tlakom
- pri dekubitárnom vrede( 3.štádium)-nertokické tkanivo sterilne chirurgicky odstraňovať
- 4. štádium -ak je infekcia vredu, robí sa výter z rany na kultivácii, dekubitus chirurgicky ošetriť + lokálna a celtová liečba proti mikróbom =ANTIBIOTIKÁ.

dekubit
, | 09. dubna 2007
Už tretí rok liečim manželove dekubity,mal ich päť.Prvé sa mi podarilo po 9mesiacoch vyliečiť,na zadku bol už dvakrát zahojený a zase praskol,neviem si rady,náš oš.lekár na nás kašle-pomôžte mi!Manžel je po úraze hlavy,celkom bezvládny,inkont.,má kontraktúry a stým všetkým som ho vzala do dom.oš.,to všetko mu spôsobili v nemocnici v Komárne v r.2005 S pozdravom Droppanová
dekubit
, | 09. dubna 2007
Už tretí rok liečim manželove dekubity,mal ich päť.Prvé sa mi podarilo po 9mesiacoch vyliečiť,na zadku bol už dvakrát zahojený a zase praskol,neviem si rady,náš oš.lekár na nás kašle-pomôžte mi!Manžel je po úraze hlavy,celkom bezvládny,inkont.,má kontraktúry a stým všetkým som ho vzala do dom.oš.,to všetko mu spôsobili v nemocnici v Komárne v r.2005 S pozdravom Droppanová
Re: dekubit
aluša, | 29. června 2007
1.6.2007 si mamina zlomila nohu.Pre pľúcnu embóliu nebola operovaná a po piatich dní prišli dekubity.Dneska po polohovaní a liečení antibiotikami nevidno žiadne výsledky hojenia, naopak mám pocit že dekubity sú rozšírené po celom zadku. Ak máte akékoľvek skúsenosti s liečbou , prosímreagujte na môj článok. Budem vďačná za každú radu. Ďakujem Aluša
, | 08. října 2007
Viem čo je to opatrovať imobilného chorého doma a hlavne ak má nejaké komplikácie z imobility ako sú dekubity. Môžem Vám poradiť, aby ste sa obrátili na ošetrujúceho lekára a žiadali, aby Vám poslal sestru z Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti, ktorá Vám bude chodiť odborne ošetrovať dekubity denne.
Re: dekubity
Droppanová, | 29. ledna 2008
Tak isto už tri roky sa starám o imobilného,k lôžku pripútaného manžela,s dekubitmi,zatiaľ mi nikto nepomohol,a aj k nám na začiatku chodila jedna pani z ADOSU,ale nemôžem povedať,že nám pomohla-musela som ju vyhodiť!!!!
Re: dekubity
, | 17. února 2008
Milá pani prihláste sa u nás, poradíme vám. 100% istota.
Re: dekubity
Droppanová, | 24. března 2008
Dobrý deň,neviem,či to bolo pre mňa,na čo mám reagovať-ale som tu!
Re: dekubity
Droppanová, | 03. dubna 2008
Kde sa mám prihlásiť?Nechajte na seba kontakt alebo tu je môj:ruzena.droppanova@azet.sk
Re: dekubity
rr, | 10. srpna 2008
Dobra den, rada by som sa informovala, ci by ste mi mohli pomoct. starame sa o pacienta kt. je imobilny. Nema cit v celej lavej casti tela, nevie hybat s lavou rukou a lavou nohou.Vcera sme po 2.mesacnej hospitalizacii v nemocnici zbadali prve dekubity na stehne a lavom ramene. Pravdepodobne boli vzniknute zlou staroslivostou v nemocnici.Chcela by som sa spytat ake su moznosti, ci cez nejaku agenturu je vobec mozne ziadat aby mu bola pridelena osobka, kt. by nam odborne pomohla pri liecbe dekubitov.Dakujem
Re: dekubity
, | 14. května 2010
prosim vas poradte nam ako sa starat o imobilneho pacienta s dekubitmi
Re: dekubity
V.Stúpalová, | 07. června 2010
Pacienta treba polohovať minimálne každé 3 hodiny. Treba dbať o hygienu a prevenčne telo premasťovať. Ak je však už dekubit vytvorený, musí terapiu stanoviť odborník, bez vhodnej terapeutickej liečby totiž dekubit neuzavriete. Produkty k ošetreniu rán tiež nedostanete voľne v lekárni,je nutné ich predpísať.Zdravotníci z geriatrie, oddelení LDCH majú veľa skúseností. Z Trnavy a okolia pomôžem...
Re: dekubity
Droppanová, | 03. dubna 2008
Nášmu oš.lekárovi je jedno,ako sa cíti človek-upútaný na lôžko,minulý rok som mala niečo s chrbtom,ani pohnúť som sa nemohla,keď som mu vravela,nech mi zoženie niekoho z ADOSU-povedal mi,ako si to predstavujem,my sme od mesta ďaleko,tu nikto nepríde a vôbec sa nesnažil,aj s takými bolesťami som sa musela postarať o manžela,je to hnus-čo sú to za lekári a ešte si pýtajú zvýšenie platu?za čo?Dnas bola dcéra u zubára,za jednu plombu pýtal 900sk-,to sa im žije!!!
Re: dekubity
, | 18. listopadu 2008
Dobrý deŇ,nám sa osvedčil takýto postup. a/ ránu vyčistiť / Betadine/ b/ ranu natrieť mastičkou IRUXOL - MONO C/ prikriť gazou a nechať to podľa možnosti čím dlhhšie na vzduchu / bez naplsti / Osobne s naplasťami nemáme dobre skúsenosti lebo rána pod nimi len mokvá.
dekubity
benova, | 24. března 2008
dobry den mamina ma dekubit na zadku 4.stupna a uz to nedokazeme ustrazit stale sa to vzadsuje a uz sme pouzili vsetky dostupne liecby.nakolko mam trombozu jej to nemozu vystrihovat.da sa to nejak liecit s nejakyma bylinkami?dakujem
Re: dekubity
Droppanová, | 07. dubna 2008
Dobrý deň,skúste do toho striekať /Menalind-olej v spreji,vyplavia sa nečistoty a potom Biatain-náplasť s Ag-penová náplasť,vymývať s fiziologom-okolie osušiť,spojte sa s kožným lekárom alebo chirurgom.
Re: dekubity
, | 21. května 2008
Manželovi som vyliečila dekubit 4. stupna za 3 mesiace, tym ze som ho vyplachovala salviovym cajom, na ranu som davala nechtikovy gel a ranu som ozarovala biolampou. Trikrát denne. Na okolie rany, ktore sa hojilo som prikladala laliove listy namocene v alkohole, pripadne laliovy gel.
dekubity
Petra, | 13. dubna 2008
Dobry den. Prosim vas tiez o radu,ja opatrujem pani ktora ma dekubit 2stupna, cervena rana pluzgier sa vytvara. Teraz sme jej kupili matrac antidekubitovy,prosim vas o radu ako pokracovat s liecbou z hladiska higienickeho osetrovania.Dakujem
Re: dekubity
terezia, | 17. ledna 2009
Poprosim Vas o radu kde by som mohla kupit antidekubitárnu podložky popr. aj matrac a kolko to stoji DAkujem
Re: dekubity
Ruzena droppanova, | 22. dubna 2009
Dobry den,mala by som na predaj matrac aj s kompresorom,pekny den.
Re: dekubity
, | 10. května 2009
antidekubitárny matrac vám môže predpísať aj lekár k tomu určený. napríklad rehabilitačný lekár, najlepšie matrace sú s tvárovou pamäťou, mám pocit, že sa na ne niečo dopláca, ale len smiešna suma.
dekubity
Joja, | 14. května 2008
dekubity sa hoja veľmi ťažko to už vieme, treba vyrovnávať posteľnú plachtu ,meniť polohu aspoň každé 2hod cez deň-3 hod v noci.Miesta vystavené tlaku podkladať vzduchovými vankušikmi a potierať mentolovým liehom ./asi by som sa od bolesti po...pri vyššom stupni dekubitu , mentol na otvorenú ranu určite nie ale čo s dekubitom v horšom stupni keď je tkanivo otvorené a mokvá od hnisu 4 stupeň???? Odstrániť vlhkosť, dostatočná hygiena na neumytej pokožke sa zmnožujú baktérie, zhoršuje sa hojenie, podporovať stravovanie aby nenastal úbytok hmotnosti a nedostatok vitamínu c zhoršuje hojenie rán, horúčka potenie podporuje vznik dek.pomôcky proti dekubitom syntetické rúno, molitanové venčeky podhlavníky, kúpacie koleso, podložne koleso . 2 krát denne kúpať na posteli , alebo v sprche. /je to náročná práca najmä keď nevládze ani ten čo kúpe, ani ten čo je kúpaný/Masírovanie , polohovanie, potraviny s dostatkom vlákniny, podložnú misu podáme hneď na požiadanie /keď sa nestihne kolobeh s prezliekaním, kúpaním,natieraním, vysušením polohovaním kto to zvládne je super, no musí sa to spraviť . A hlavne pokiaľ sa pohybujeme, nesmieme ostať ležať ,pohyb , pohyb ,podporovať pohyb.No aj uľahčovať pohyb povzbudzovať k aktívnemu cvičeniu.
dekubity
jarka, | 28. října 2008
pred časom sme zabránili vzniku dekubitov švagrovi. Bol dlho ležiaci onkologocký pacient a to iste sa nám darí pri 87-ročnej svokre,ktorá má totálne zlú-slabú pokožku. 1,ak je možné hygiena pod tečúcou vodou-sprchovaním a namiesto akého koľvek mydla používame šampón na vlaswy, brezový, alebo pokryvový na poškodemé miesto.Po sprche kožu usušíme a bud roztokom betadíne, alebo liehom. poškodené miesto dezinfikujeme a bud v leže, alebo v sede podľa možnosti pacienta zadezinfikované miesto prykryjeme čistým uterákom a necháme čonajdlhšie voľné bez akejkoľvek náplaste čiže liečenie vzduchom. Potom okolie dekubitu natierame krémom MENALIND a samotný dekubit zas zadezinfikujeme a dávame náplaste na dekubity od kožnej lekárky.Taktiež používame čistiacu penu MENALIND a tiež olej MENALIDN= sú to naj...naj...najúčinnejšie prostriedky z lekárne. Ak nie je možná sprcha chorého tak umyvame telo napr. detskou plienkou. Taktiež dlhodobo prikladáme harmančekové obklady po objladoch zadezinfikujeme čiže zasušujeme a pokračujeme v ošetrovaní. Všdetky pomôcku musia byť vysosko sterilné
Re: dekubity
deli.b, | 23. září 2009
Menalindove pripravky su fakt velmi kvalitne pracujem v nemocnici kde tieto pripravky pouzivame, velmi kvalitne su aj tender Wety atrauman na liecbu dekubitov
dekubity
jarka, | 28. října 2008
pred časom sme zabránili vzniku dekubitov švagrovi. Bol dlho ležiaci onkologocký pacient a to iste sa nám darí pri 87-ročnej svokre,ktorá má totálne zlú-slabú pokožku. Ak je možné hygiena pod tečúcou vodou-sprchovaním a namiesto akého koľvek mydla používame šampón na vlaswy, brezový, alebo pokryvový na poškodemé miesto.Po sprche kožu usušíme a bud roztokom betadíne, alebo liehom. poškodené miesto dezinfikujeme a bud v leže, alebo v sede podľa možnosti pacienta zadezinfikované miesto prykryjeme čistým uterákom a necháme čonajdlhšie voľné bez akejkoľvek náplaste čiže liečenie vzduchom. Potom okolie dekubitu natierame krémom MENALIND a samotný dekubit zas zadezinfikujeme a dávame náplaste na dekubity od kožnej lekárky.Taktiež používame čistiacu penu MENALIND a tiež olej MENALIND= sú to naj...naj...najúčinnejšie prostriedky z lekárne. Ak nie je možná sprcha chorého tak umyvame telo napr. detskou plienkou. Taktiež dlhodobo prikladáme harmančekové obklady po obkladoch zadezinfikujeme čiže zasušujeme a pokračujeme v ošetrovaní. Všdetky pomôcku musia byť vysosko sterilné.Olejom MENALIND natierame celé telo. Pacient s dekubitami si vyžaduje 24 hodinový hygienický servis. Tým chcem povedať, že v nemocnici nám ho nikto nemôže zabezpečiť. Máme jedného pacienta a máme čo robiť. Predsdtavte si , že v nemocnici je ichminimálne 30. Ak je pacient v nemocnici nechodte len k lôžku pozerať, ale vyhrnte rukávy a aspoň raz denne mu urobte uvedenú hygienu.
dekubity
jarka, | 28. října 2008
neodmyslitelnou súčasťou liečenia sú antibiotika
zuzana, | 11. listopadu 2008
mam doma babku ktora sla do nemocnice po vlastnych s obycajnou bolestou v krizoch. vratila sa po mesiaci a pol sanitkou na posteli lebo nie je schopna urobit krok ani si sama sadnut na posteli. cely zivot bola zdrava, v nemocnici len pri porode, diagnozy ziadne a v nemocnici im nasli asi 10 diagnoz, sposobenych zlou liecbou doktorky neurologicky. v nemocnici zla osetrovatelska starostlivost, co uz. chcem sa opytat , babka ma v krizovej oblasti dekubit asi 3-4 stupna, v nemocnici jej to vyrezavali asi 5x. teraz je uz doma a chcem sa opytat, ci je mozne ju z toho dostat. ci existuje nejaka nadej na to ze sa z tych dekubitov dostane. na bokoch sa jej uz tvoria dalsie, prekladame ju ale je to tazke. da mi niekto nadej ze este babka bude zit plnohodnotny zivot ako predtym, hoc aj s dierou na zadku, ale aby nam nezomreli. lebo uz mi lezu na nervy vsetci ti doktori ktori tvrdia, ze zomru. nedokazem pochopit ako z uplnej vitality, behom 2 mesiacov mozu umriet!!! pomozte co a ako. urobila by som vsetko. ako sa o nich starat, co im davat na deku bit ako ho najlepsie liecit, aka strava pomaha, ake liecebne pripravky, v nemocnici im na to nedavali nic, a ja uz lekarom neverim. kto ma skusenosti oozvite sa prosim... dakujem zufala vnucka
Re: Prelezaniny
zdravotna sestra, | 13. listopadu 2008
Dobry den. Dekubity su vysledkom celkoveho zleho zdravotneho stavu.Preto, ak chcete liecit dekubity,prvoradne musite zlepsit zdravotny stav.Kedze ste neopisali presne o ake diagnozy sa jedna, su tu faktory,ktore ovplyvnuju vznik dekubitov: vlhkost(stolica,moc),zla hygienicka starostlivost,vyziva,nedostatok bielkovin,anemia,ochorenia srdca,ciev,cukrovka.Vo vseobecnych zasadach plati,ze musite zmiernovat mech. tlak na postihn. miesto,upravat postel-tzn.plachta musi byt napnuta,polohovanie- pri tazkom rozsiahlom dekubite kazdu 1/2 hodinu,pouzivat preventivne pomocky(pomozu vam v zdravotnickych potrebach a poistovna to uhradza).Miesta,kde este nevznikol dekubit a ktore nie su zacervenane mozte masirovat,cim sa lepsie prekrvi tkanivo.Dolezita je strava bohata na bielkoviny a vit.C.Ak osetrujete dekubit sama-prisne asepticke podmienky.Co sa tyka liecby,v dnesnej dobe uz existuju fantasticke pripravky a specialne naplaste na prelezaniny. Ide o hydrogelove naplaste,naplaste s obsahom striebra,ktore maju silne antibioticke ucinky a desiatky dalsich-napr.-urgosorb,agoplague. Naplaste sa daju objednat,mozno aj priamo kupit v zdrav.potrebach,ale su drahe a pri nespravnom vybere naplasti, by ste babke mohla teoreticky ublizit.Preto je dolezita spolupraca s lekarom. Povedzte mu,ze viete o tychto naplastiach a on na zaklade posudenia velkosti,stupna a charakteru prelezaniny urci vhodnu naplast.Ak vam ju predpise lekar,su uhradzane poistovnou. Vsetko to stoji vela sil,ale moznosti je stale dost.Drzim palce.
Re: dekubit
marek, | 21. listopadu 2008
Zdavim Ťa Zuzanka, problem preležanin sa da úspešne vyliečiť prir.produktami nem.spoločnosti za niekoľko dni. Prosim Ťa napiš mi na: marek.1@centrum.sk, podam Ti bližšie info aj všetkým, ktorých trápi táto nemoc. Samozrejme že bez vedľ.účinkov a ATB!!!
Re: dekubit
stolarikova lea, | 09. srpna 2009
Otec leži v nemocnici.na sedacej časti sa mu vytvoril dekubit.Prosim o radu
dekubity
hatalka, | 27. listopadu 2008
Ahojte, zdravím všetkých, ktorí bojujú s o zdravie svojich najbližších. Všetkým vám držím palce. Ja by som chcela tiež poprosiť o radu, pretože tento problém sa týka aj môjho brata. Je to mladý, čiastočne imobilný človek po ťažkom úraze. Teraz by už mohol rehabilitovať chôdzou s barlou, no dekubity na pätách mu to veľmi komplikujú.Dekubity vznikli hneď krátko po úraze, keď bol ešte v ohrození života.Postupne prešiel rôznymi oddeleniami a až na rehabilitačnom,keď začal chodiť ho začali päty bolieť a odlupovať sa odumretá koža.Dovtedy to boli \"suché\" dekubity.Postupne sa bolestivoť zvyšovala a aj okolie nekrózy sa zapálilo. Naša liečba spočívala v denných kúpeľoch piet v silnom odvare z repíka lekárskeho , obkladov z propolisu a 1xdenne ožarovania biolampou a masírovania zdravej časti chodidla. Viac sa cez návštevné hodiny stihnúť nedalo. To však rozvoju dekubitov nezabránilo. Denne na tých pätách chodil a cvičil. Mal pri tom obuté botasky. Po objavení sa prvých príznakoch zápalu okolitého tkaniva sme na radu chirurgičky, ešte vyskúšali kúpeľ v slanom roztoku. To však už bol objednaný na príjem na oddelenie chirurgie. Teraz je po chirurgickom odstránení nekrózy,prepustený domov.Kvôli infekcii dýchacich ciest užíva ATB. Neviete mi prosím poradiť ako ošetrovať takéto dekubity III.stupňa u chodiaceho pacienta? Je možné striedavo aplikovať hydrogélové náplaste a Ag náplaste. Ako je to s hygienou a sú možné aj kúpele v bylinkách? Ako často môžeme ožarovať biolampou a kedy po chirurgickom zákroku môžeme začať?
dekubit
Monika, | 28. ledna 2009
Tiez opatrujem 96 roc. starkeho. Na zaciatku mal devat dekubitov a ostali z toho dva. Odporucam pod pacientovu plachtu davat jeleniu alebo kozaciu, ci ovciu kozu, no nesmu byt hrce. Ta koza musi byt pekne vystreta. Nie je dobre pouzivat nafukovacie kolesa pod pacienta, molitanove podlozky a pod.(nam vznikali z nich este vacsie zapareniny.) Nam sa osvedcili vlastne vyrobene kolesa, podkovy, hady a to z latky sme usili podlozku a naplnili sme ju polysterinovymi gulkami. Dostat to aj v zdravotnych pomockach, no len v dvoch velkostiach bud kruh alebo had. Dolezite je sprchovanie a polohovanie. Neodporucam pouzivat laliu macanu v liehu. Aj nam pomaha zdravotna sestra, ktoru nam odporucil obvodny lekar. Na liecenie pouzivame viacero pripravkov, zavisi to od dekubitov. Ak by niekto chcel viacej informacii, ci si ich navzajom vymenit. napiste na crazypat@centrum.sk
Dekubit
Stolarikova Lea, | 09. srpna 2009
Otec leži v nemocnici. Na sedacej časti sa mu vytvoril dekubit.Odumreté tkanivo mu chirurgicky odstraňujú.každý druhý deň mu vymieňajú naplasti Tender Vet. Druhý dekubit sa mu začal tvoriť na boku,tkanivo je tmavo červené. Zatiaľ ho natierame a používame lampu bioptron. podávajú mu antibiotika. Prosím o radu. Lea
vakuova metoda
ross, | 20. září 2009
ma niekto skusenosti s liecbou dekubitov vakuovou metodou?
, | 26. září 2009
najlepsie je polohovat, vyuzivat vsetky mozne antidekubitne pomocky, hydratovat, masirovat a nespoliehat sa ze ked je niekto v nemocnici tak je vsetko v poradku. A ked budete doma pokracovat v liecbe, myslim ze sestricky vam ochotne vysvelia co a ako, a hlavne spolupracovat s chirurgom a nespoliehat sa na obvodneho lekara.
, | 12. listopadu 2009
ja
presnante!
Daniel-74, | 27. května 2010
dekubity su katastrofa a niektori tu davate uplne scestne, nerealne rady najme co sa tyka ist k obvodakovi alebo volat ADOS malo by sa to tu zmazat :((
V.Stúpalová, | 07. června 2010
Polohovanie,hygiena,podkladanie kúpacieho kolesa, premasťovanie sú spôsoby, ktorými predchádzame vzniku dekubitov!!!!!!!! Ak však je už dekubit vytvorený, NEAPLIKUJTE prosím metódy, ktoré pomohli na podobnú ranu niekomu inému! Každý dekubit môže byť iného charakteru a nevhodnou terapiou môžete stav pacienta zhoršiť. Dekubit môže byť iného stupňa a aj sa inak prejavovať. Pacient tiež môže byť alergický na niektorú zložku toho - ktorého prípravku.Najvhodnejšia je naozaj konzultácia lekára, avšak obvodný lekár sa tak často neocitá v podobnej situácii, preto by som volila geriatriu, oddelenie LDCH v príslušnom meste - nemocnici. Pokúste sa tu konzultovať problém s lekárom, prípadne na určitý čas pacienta hospitalizovať s účelom preliečenia dekubitu.Osobne viem odporučiť vhodnú liečebňu...
Re:
Azbeta, | 20. září 2010
Osetrovanie dekubitov sestrou z ADOS
lekar, www.harris.sk | 24. prosince 2010
Vsetkym, ktori si nevedia rady s osetrovanim otvorenych ran ci dekubitov u svojich blizkych v domacom prostredi odporucam nakontaktovat sa na najblizsiu ADOS- agenturu domacej osetrovatelskej starostlivosti (najdete ich napr. aj na http://www.aposs.zzz.sk/?page=adosy). Pracuju tam skusene sestry, ktore maju s osetrovanim ran skusenosti, a navstevuju pacientov doma a osetruju ich. U imobilnych alebo ciatocne imobilnych pacientov je tato sluzba plne hradena zo zdravotneho poistenia.
, | 01. března 2015
Sylvester
Sayın Sylvester, | 20. července 2015
ahoj Použiť pre rýchly a pohodlný úver splatiť účty a začať nový financovanie vašich projektov za nízke úrokové sadzby vo výške 3%. Ešte nás kontaktovať ešte dnes prostredníctvom: sylvesterloaninvestment@hotmail.com s úveru sumu potrebnú ako náš minimálny ponuke úveru je $ 1,000.00 na akejkoľvek voľbe výšky úveru. Som certifikovaný, registrovaných a dôveryhodne veriteľa. Môžete ma kontaktovať dnes, ak máte záujem o získanie tohto úveru, kontaktujte ma pre viac informácií o procese úveru, proces ako úverových podmienok a ako pôžička budú prevedené na vás. Potrebujem vašu okamžitú reakciu, ak máte záujem. ÚVER PRIHLÁŠKA (1) Úplné názvy: (2) Suma potrebná ako úver: (3) Telefónne číslo: (4) Trvanie: (5) Krajina: (6) Štát / Provincia: (7) Mesačný príjem: (8) Stav: (9) Už ste použili predtým: (10) Úver Účel: POZNÁMKA: Všetky Odpovede by mali byť odovzdané: sylvesterloaninvestment@hotmail.com pre rýchle spracovanie. Ďakujem, pán Sylvester
wq, | 11. srpna 2015
babyliss pro,http://www.babyliss.us.org/ basketball shoes,http://www.basketballshoes.com.co/ beats by dre outlet,http://www.beatsbydrdre.co.com/ beats by dre,http://www.beatsbydre.com.co/ monster beats outlet,http://www.beats-by-dre.com.co/ beats headphones,http://www.beatsheadphones.in.net/ bottega,http://www.bottega.us/ burberry outlet online,http://www.burberry-handbags.us.org/ burberry,http://www.burberry--outlet.in.net/ burberry outlet,http://www.burberryoutlet.me.uk/ ralph lauren outlet,http://www.ralphlaurenpolo.in.net/ ray-ban,http://www.ray-ban-outlet.us.com/ ray ban outlet,http://www.raybans.us.org/ ray ban,http://www.rayban-sunglasses.org.uk/ ray ban sunglasses outlet,http://www.rayban-sunglasses.us.org/ ray ban sunglasses,http://www.ray-ban-sunglasses-outlet.in.net/ cheap ray ban,http://www.raybanwayfarer.in.net/ knockoff handbags,http://www.replicahandbags.com.co/ omega watches,http://www.replica-watches.us.com/ jordan release dates,http://www.retro-jordans.com/ replica watches,http://www.rolex-watches.me.uk/ roshe run,http://www.rosherun.org.uk/ roshe runs,http://www.rosheruns.us/ ferragamo shoes,http://www.salvatoreferragamo.in.net/ indoor soccer shoes,http://www.soccer-shoes.org/ easton bats,http://www.softball-bats.us/ supra shoes,http://www.suprashoes.in.net/ swarovski jewelry,http://www.swarovskicrystal.com.co/ swarovski,http://www.swarovskijewelry.com.co/ swarovski,http://www.swarovski-uk.org.uk/ north face jackets,http://www.the-northface.com.co/ northface,http://www.thenorthface.in.net/ north face,http://www.thenorth-face.org.uk/ the north face,http://www.thenorthface.us.org/ tory burch sandals,http://www.tory-burch-outlet.in.net/ tory burch sandals,http://www.tory-burchoutlet.us.com/ true religion jeans,http://www.true-religion.com.co/ true religion,http://www.truereligionjeans.net.co/ true religion jeans outlet,http://www.truereligion-outlet.com.co/ ugg,http://www.ugg-australia.in.net/ ugg australia,http://www.uggboots.net.co/ uggs,http://www.uggbootsclearance.com.co/ ugg boots clearance,http://www.uggsonsale.com.co/ burberry outlet,http://burberry.outletnow.org/ christian louboutin outlet,http://christianlouboutin.outlet-shoes.net/ tory burch sandals,http://toryburch.salesandals.net/ abercrombie and fitch,http://www.abercrombieand-fitch.com.co/ abercrombie and fitch,http://www.abercrombiefitch.us.com/ abercrombie,http://www.abercrombie-kids.us.com/ nike huarache,http://www.air-huarache.co.uk/ air jordan,http://www.airjordans.us/ air jordan shoes,http://www.airjordanshoes2015.com/ nike air max 2015,http://www.airmax-2015.org/ air max,http://www.airmax-90.org/ the north face,http://www.thenorthfacejackets.in.net/ thomas sabo,http://www.thomas-sabo.me.uk/ tiffany jewelry,http://www.tiffanyandco.net.co/ tiffany co,http://www.tiffanyjewelry.us.org/ timberland shoes,http://www.timberlandboots-outlet.in.net/ timberland outlet,http://www.timberlandshoes.com.co/ tommy hilfiger coupons,http://www.tommyhilfiger.net.co/ tommy hilfiger,http://www.tommy-hilfigeroutlet.com/ toms shoes,http://www.toms-shoes-outlet.net/ tom's shoes,http://www.toms--outlet.in.net/ toms shoes outlet,http://www.toms-shoes.com.co/ burberry factory,http://www.burberryoutlet.club/ burberry,http://www.burberryoutlet-online.in.net/ cheap calvin kleins,http://www.calvinklein.co.com/ celine bags,http://www.celinebags.org/ chanel bags,http://www.chanelhandbags.net.in/ softball bats,http://www.cheap-baseballbats.net/ christian louboutin outlet,http://www.christianlouboutinshoes.ar.com/ baseball jerseys,http://www.cheap-jerseys.us.org/ air jordan shoes,http://www.cheap-jordans.net/ michael kors handbags clearance,http://www.cheapmichaelkors.us.org/ nike outlet,http://www.cheap-nikeshoes.net/ oakley sunglasses cheap,http://www.cheapoakley.us.org/ oakley outlet,http://www.cheapoakleysunglasses.ar.com/ oakley sunglasses,http://www.cheap-oakleysunglasses.in.net/ ray bans,http://www.cheaprayban.com.co/ shoes outlet,http://www.cheapshoes.com.co/ ugg boots,http://www.cheap-uggboots.in.net/ flat iron,http://www.chiflatiron.net.co/ christian louboutin shoes,http://www.christian--louboutin.in.net/ louboutin,http://www.christianlouboutin.org.uk/ christian louboutin outlet,http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/ coachoutlet.com,http://www.coachfactory-outlet.co.com/ coach factory outlet,http://www.coachfactory-outlet-online.in.net/ coach outlet online usa,http://www.coach-handbags.com.co/ coach outlet online,http://www.coachoutlet-online.com.co/ coach store outlet online,http://www.coachoutletstore.net.co/ coach outlet online,http://www.coachoutletstore-online.com.co/ chanel bags,http://www.coco-chanelbags.com.co/ converse sneakers,http://www.converse.net.co/ burberry handbags,http://www.designerhandbagsoutlet.com.co/ eyeglasses stores,http://www.eyeglassesonline.us.org/ eyeglasses frames,http://www.eyeglassframes.us.org/ ralph lauren clothes,http://www.fashion-clothing.us.org/ ferragamo shoes,http://www.ferragamo.com.co/ salvatore ferragamo,http://www.ferragamoshoes.net/ ghd,http://www.ghdhairstraightener.com.co/ gucci outlet,http://www.gucci-uk.me.uk/ gucci outlet,http://www.guccihandbags.net.co/ gucci sale,http://www.gucci-outletsale.in.net/ gucci belts,http://www.gucci-outlet.biz/ gucci shoes uk,http://www.guccishoes.in.net/ gucci handbags,http://www.guccishoes.us.org/ hermes birkin,http://www.hermesbags.club/ hermes,http://www.hermesbirkin.biz/ hermes belt,http://www.hermesoutlet.top/ hollisterco,http://www.hollister.us.org/ hollister coupons,http://www.hollisterclothing-store.in.net/ insanity workout calendar,http://www.insanityworkout.net.co/ phone cases,http://www.iphone-cases.us/ jimmy choo,http://www.jimmychoo.net.co/ air jordan retro,http://www.jordanretro.org/ jordan retro,http://www.jordan-shoes.com.co/ juicy couture outlet,http://www.juicycouture.com.co/ juicy couture handbags,http://www.juicycoutureoutlet.net.co/ kate spade handbags,http://www.kate-spade.com.co/ kate spade,http://www.katespade-outlet.com.co/ kate spade,http://www.kate-spade.in.net/ long champ,http://www.longchamp.us.org/ longchamp handbags,http://www.longchamp.com.co/ red bottom shoes,http://www.louboutin.jp.net/ louis vuitton,http://www.louis-vuittoncanada.ca/ louis vuitton outlet online,http://www.louisvuitton.jp.net/ louis vuitton uk,http://www.louis--vuitton.org.uk/ louis vuitton outlet,http://www.louisvuitton.so/ louis vuitton outlet online,http://www.louisvuittonas.com/ louis vuitton outlet,http://www.louisvuitton-outlet.com.co/ louis vuitton handbags,http://www.louisvuitton-outlets.us/ marc jacobs bags sale,http://www.marcjacobsonsale.com/ mcm bags,http://www.mcmbags.in.net/ mcm handbags,http://www.mcmhandbags.com.co/ michael kors outlet store,http://www.michaelkors.so/ michael kors outlet online,http://www.michael--kors.us.com/ michael kors outlet,http://www.michaelkorsbags.us.org/ michael kors uk,http://www.michaelkorshandbags.org.uk/ michael kors,http://www.michael-kors-handbags.us.com/ michael kors outlet online sale,http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/ michael kors purses,http://www.michael-kors-outlet.us.org/ michael kors handbags,http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/ michael kors,http://www.michael-kors-outlet-online.us.org/ ,http://www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/ michael kors uk,http://www.michaelkors-uk.org.uk/ mont blanc pens,http://www.montblanc-pens.in.net/ new balance,http://www.newbalance-outlet.org/ nike air max,http://www.nike-air-max.us/ nike factory,http://www.nikefactory.org/ nike free,http://www.nikefree5.net/ nike free run,http://www.nikefree-run.net/ nike free,http://www.nikefree-run.org.uk/ air jordans,http://www.jordanrelease-dates.net/ nike mercurial,http://www.nikemercurial.in.net/ nike roshe,http://www.nikerosherun.us/ nike outlet store,http://www.nikestore.us/ north face,http://www.northface.us.org/ north face clearance,http://www.northfaceoutlet.com.co/ oakley outlet,http://www.oakleyoutlet.us.org/ oakley sunglasses,http://www.oakleysunglasses.gr.com/ oakley sunglasses cheap,http://www.oakleysunglassescheap.in.net/ oakley sunglasses,http://www.oakley-sunglasses.top/ omega watches,http://www.omegawatches.us.com/ pandora charms,http://www.pandora-charms.org.uk/ pandora jewelry,http://www.pandorajewelry.top/ polo outlet,http://www.polo-outlets.com.co/ prada outlet,http://www.pradahandbags.net.co/ prada handbags,http://www.pradahandbags.com.co/ prada shoes for men,http://www.pradashoes.com.co/ polo ralph lauren outlet,http://www.ralph-lauren.org.uk/ ralph lauren outlet,http://www.ralphlaurenoutlet.us.com/ ralph lauren uk,http://www.ralph-lauren-outlet.org.uk/ ralph lauren polos,http://www.ralphlaurenoutletonline.com.co/ ralph lauren outlet online,http://www.ralphlaurenoutletonline.in.net/ uggs on sale,http://www.uggsoutlet.com.co/ coach outlet store,http://www.uptocoachoutlet.com/ vans outlet,http://www.vansshoes.us/ wedding dress,http://www.weddingdressesuk.org.uk/ lululemon outlet,http://www.yogapants.com.co/ cheap ugg boots,http://www.ugg-boots.us.org/ ralph lauren outlet online,http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/ burberry handbags,http://www.burberryoutletonline.ar.com/ toms outlet,http://www.toms-outlet.net.co/ michael kors outlet online,http://www.michaelkors.in.net/ christian louboutin shoes,http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ tory burch handbags,http://www.toryburchsale.com.co/ prada outlet,http://www.pradaoutlet.com.co/ longchamp outlet,http://www.longchamp-handbags.in.net/ longchamp,http://www.longchampoutlet.com.co/ chanel bags,http://www.chanel-bags.com.co/ true religion jeans outlet,http://www.truereligion-outlet.us.org/ abercrombie fitch,http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/ hollister co,http://www.hollisterclothing.in.net/ new balance store,http://www.newbalance-shoes.org/ converse sneakers,http://www.converses-shoes.net/ lululemon outlet,http://www.lululemonoutlet.com.co/ cheap jerseys,http://www.nfl-jersey.in.net/ nfl jerseys,http://www.cheapjerseys.us.org/ rolex watches,http://www.rolex-watches.us.com/ omega watches,http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ p90x,http://www.p90xworkout.in.net/ giuseppe zanotti,http://www.giuseppezanotti.com.co/ mac cosmetics,http://www.maccosmetics.net.co/ instyler,http://www.instyler.in.net/ mizuno,http://www.mizunorunning.net/ purses and handbags,http://www.handbagsoutlet.com.co/ hilfiger outlet,http://www.hilfigeroutlet.in.net/ ed hardy clothing,http://www.edhardy.in.net/ levis jeans,http://www.levisjeans.com.co/ bcbg max azria,http://www.bcbgdresses.net/ bebe clothing,http://www.bebeclothing.net/ harrods london,http://www.harrods-london.co.uk/ gucci handbags,http://www.guccishoes.com.co/ ralph lauren outlet,http://www.ralphlaurenoutletonline.us.org/ yoga pants,http://www.lululemoncanada.ca/ lululemon canada,http://www.yoga-pants.ca/ nike canada,http://www.nike-shoes-canada.ca/ pandora,http://www.pandora-charms-canada.ca/ watches canada,http://www.rolex-watches-canada.ca/ michael kors canada,http://www.michael-kors-canada-outlet.ca/ adidas shoes,http://www.adidas--canada.ca/ tiffany,http://www.tiffanyandco-canada.ca/ abercrombie kids,http://www.hollistercanada.ca/ abercrombie,http://www.abercrombie-and-fitch.ca/ oakley sunglasses,http://www.oakley-sunglasses-canada.ca/ wedding dresses,http://www.wedding--dresses.ca/ swarovski canada,http://www.swarovskicanada.ca/ tommy hilfiger,http://www.tommy-hilfiger-canada.ca/ new balance,http://www.new-balance.ca/ burberry,http://www.burberrycanada.ca/ north face,http://www.the-north-face.ca/ polo ralph,http://www.ralph-lauren.ca/ rayban outlet,http://www.ray--ban.ca/ christian louboutin,http://www.christian-louboutin-shoes.ca/ nike air max,http://www.nike-air-max.ca/ bcbg max azria,http://www.bcbg-max-azria.ca/ uggs canada,http://www.uggscanada.ca/
usb c
usb c, http://www.usb-c-adapters.com | 23. listopadu 2015
I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post.
, http://www.imopcguide.net | 05. ledna 2016
Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?