Kačice

Kategorie: Biológia (celkem: 966 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 23. února 2007
  • Zobrazeno: 1973×

Příbuzná témataKačice

Zúbkozobce sú vodné vtáky s charakteristickým zobákom po okrajoch s množstvom zúbkov slúžiacich na preciedzanie vody a zachytávanie rastlinnej aj živočíšnej potravy. Sú rozšírené po celom svete, hniezdia zväčša v studených a miernych pásmach.
Všetky domáce kačice pochádzajú od kačice divej (Anas platyrhynchos), rozšírenej na severnej pologuli a z pižmovky lesklej, žijúcej v tropickej Amerike.
Poznáme 118 druhov voľne žijúcich kačíc a 12 domácich plemien. Sú to plávajúce vodné vtáky, ktoré majú pomerne dlhý krk a krátke nohy s plávacou blanou. Tukom z mazovej žľazy, umiestnenej pri koreni chvosta, si mažú perie, aby bolo nepremokavé.
Biela pekingská rasa kačíc domácich bola vypestovaná v Číne na produkciu mäsa. Máva hmotnosť 4,5kg. Na trh sa dostávajú vo veku 12 týždňov s hmotnosťou 2,5kg, keď majú najjemnejšie mäso. Kačacie mäso na rozdiel od preferovaného bieleho mäsa kurčiat a moriek je zväčša tmavé. Chovajú sa aj veľké bile aylesburské kačice, pestrofarebné kačice rouenské, ľahšie, zelenočierne caugské kačice a belasosivé pomoránske či švédske kačice. Kvôli vajciam sa chovajú hnedobiele indické behúnky alebo kampbelky. Kačacie vajcia sú dobré na jedenie,
môžu však byť zasiahnuté choroboplodnými baktériami, ak ich kačice kladú na vlhké miesta.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?