Ján Slota životopis

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2976 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 12. března 2007
  • Zobrazeno: 1704×

Příbuzná témataJán Slota životopis

Ján Slota sa narodil 14.9.1953 v Lietavskej Lúčke. Jeho otec bol banský technik, matka sa starala o štyri deti. Narodil sa ako druhé dieťa v poradí. Má o rok staršiu sestru, ďalšiu o tri roky mladšiu. O päť rokov mladší brat zahynul pri banskom nešťastí. Rodina Slotovcov sa sťahovala podľa toho, kde pracoval otec. Základné školské vzdelanie absolvoval Ján Slota v Lietavskej Lúčke v roku 1969. Strednú všeobecno-vzdelávaciu školu ukončil maturitou v roku 1972 v Prievidzi. Odtiaľ odišiel na Vysokú školu technickú - banícku fakultu, ktorú úspešne ukončil v Košiciach v roku 1977 s titulom inžiniera.

Po absolvovaní VŠT - BF pracoval ako banský technik v Banských stavbách v Prie-vidzi. V roku 1979 nastúpil ako absolvent na ročnú ZVS, ktorú odslúžil na letisku v Mošnove. Po ukončení ZVS krátko pracoval ako technik vo Východoslovenských kameňolomoch a štrkopieskoch .Od roku 1981 do roku 1990 pracoval ako vedúci strediska špeciálnych činností v n.p. Prefmonta Bratislava. V rámci podniku i koncernu bol viackrát vyhodnotený ako najlepší pracovník. Po roku 1989 sa začal angažovať v politike. V roku 1990 bol zvolený za poslanca FZ za Slovenskú národnú stranu ako aj za primátora mesta Žilina. V roku 1992 bol zvolený za poslanca SNR, v roku 1994 za poslanca NR SR. Patrí medzi zakladajúcich členov SNS. Jej pedsedom je od februára 1994. V roku 1998 bol znovu zvolený za predsedu SNS.

Otec Jána Slotu Ing. Milan Slota ako aj matka Anna Slotová sú dôchodcovia. Má dve sestry a jedného brata. Je ženatý a má troch synov, Mareka (2O), Pavla (18)a Jána (13).

Medzi záujmy Jána Slotu patrí závesné lietanie na rogale, motošport, poľovníctvo a turistika v prírode. Je členom Matice slovenskej, čestným členom Konfederácie politických väzňov Slovenska (KPVS), člen Asociácie slovenských vojakov, prezident futbalového klubu MŠK Žilina a hokejového klubu P-PCHZ Žilina.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?