Hmyz

Kategorie: Biológia (celkem: 966 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 07. dubna 2007
  • Zobrazeno: 6788×

Příbuzná témataHmyz

HMYZ

Hmyz patrí do kmeňa Článkonožcov. Delí sa na rady napr.: Vážky-Vážka ploská

Rovnokrídlovce-Koník lúčny
Vši-Voš detská
Bzdochy-Ploštica posteľná
Rovnakokrídlovce-Vlnačka krvavá
Blanokrídlovce-Čmeľ zemný
Chrobáky-Bystruška medená
Motýle-Obaľovač jablčný
Sieťokrídlovce-Zlatoočka obyčajná
Dvojkrídlovce-Komár piskľavý
Blchy-Blcha psia

Vážka ploská: Vážky sú známe tým,že vedia rýchlo lietať a aké obdivuhodné výkony dokážu robiť vo vzduchu. Dokážu sa vystreliť rovno do hora ako raketa, padať strmhlav dole, otočiť sa, vznášať sa na jednom mieste, dokonca letieť dozadu a to všetko vo veľkej rýchlosti.

Koník lúčny: Niektoré koníky dokážu skočiť 20 krát ďalej, ako je ich dĺžka tela. Je to asi tak, ako keby človek jedným skokom preskočil po dĺžke dva dlhé autobusy. Voš detská: Voš detská parazituje vo vlasoch detí. Samička prilepuje vajíčka na vlasy. Voš detská je bezkrídla.

Ploštica posteľná: Vo dne sa zdržuje v štrbinách nábytku a dlážky, v noci cicia ľuďom krv. Ani ona nemá vyvinuté krídla.

Vlnačka krvavá: Žije na mladých výhonkoch a listoch ovocných stromov. Vlnačka krvavá a iné druhy vošiek vyciciavajú rastlinné šťavy z listov a mladých konárikov, ktoré potom uschnú.

Čmeľ zemný: Je čiernožltej farby, na konci bruška biely. Prezimujú len oplodnené samičky, ostatné jedince zahynú. Bystruška medená: Cez deň sa skrýva pod kameňmi a v noci chytá rozličný hmyz, mäkkýše a iné drobné živočíchy. Je typickým predstaviteľom dravého hmyzu. Požiera rôznych škodcov a tým je užitočná.

Obaľovač jablčný: Húsenica žije v jablkách a zapríčiňuje ich červivosť.

Zlatoočka obyčajná: Na jeseň sa sťahujú do obydlí a chát. Samičky v lete kladú vajíčka s dlhými stopkami a prilepujú ich na spodnú stranu listov stromov. Larvy sa rozlezú po strome a živia sa voškami.

Komár piskľavý: Samček sa živý rastlinnými šťavami. Samička sa živý krvou. Žije v blízkosti vôd ale jeho larvy a kukly žijú vo vode a sú potravou pre ryby. Na jeseň sa samičky sťahujú do pivníc a skladov, kde prezimujú.

Blcha psia: Má z bokov sploštené telo, na hlave krátke tykadlá. Má rýchly vývin, ktorý trvá od vajíčka až po dospelého jedinca 18 dní. Larvy sa vyvíjajú v psích búdach a na miestach, kde sa pes zdržiava. A tam sa aj zakuklia.

Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?