Abraham Lincoln životopis

Kategorie: Nezaradené (celkem: 2978 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 01. července 2007
  • Zobrazeno: 4604×

Příbuzná témataAbraham Lincoln životopis

Abraham Lincoln sa narodil v Kentucky (1809), žil vo veľmi chudobnej rodine. Jeho otec pracoval ako drevorubač a býval v drevorubačskom zrube. Po presťahovani do New Salemu (Illinois) začal študovať právo. Roku 1834 bol zvolený do štátneho zákonodárnoho zboru. Po nadobudnutí právnického vzdelania bol zvolený do kongresu(1847-1849). V roku 1855 a 1858 neuspesne kandidoval do senátu. Ale napokon v roku 1860 sa stal prezidentom USA.
Hoci bol Abraham Lincoln jedným z najslávnejších prezidentov v dejinách USA, pri voľbách 1860 ho podporovalo takmer 50% krajiny. Jeho popularita nestúpla ani počas jeho päťročného prezidentského obdobia. Lincoln totiž vystupoval proti otroctvu a mnohí statkári na juhu USA boli ešte vždy otrokári. Na protest proti jeho zvoleniu 11 južných štátov opustilo Úniu a spojilo sa v nezávislej Konfederácii. Čoskoro nato vypukla medzi Úniou a Konfederáciou občianska vojna. Lincoln bol schopný vojenský veliteľ. Zo všetkých síl sa snažil udržať jednotu zostávajúcich štátov, hoci mal nepriateľov aj vo vlastnej vláde. Roku 1865 však doviedol štáty Únie k víťaztvu. Potom sa pokúšal napraviť vojnou spôsobené škody a pomeriť proti sebe stojace strany.
GETTYSBURSKÝ PRÍHOVOR
Abraham Lincoln bol povestný rečník. Roku 1863 sa zúčastnil otvorenia Národného cintorína na mieste bojiska občianskej vojny v pennsylvánskom Gettysburgu. Na tomto posvätnom mieste mal reč, známu ako Gettysburský príhovor. V ňom vyslovil nádej, že "tu pochovaní bojovníci nezomreli nadarmo".

LINCOLNOVA SMRŤ
14. apríla sa Abraham Lincoln zúčastnil na predstavení vo Fordovom divadle vo Washingtone. Do prezidentskej lóže sa prikradol John Wilkes Booth, herec, ktorý podporoval v občianskej vojne južné štáty, a prezidenta postrelil. Nasledujúci deň Abraham Lincoln zraneniam podľahol.

Doporucujem pozriet beletrizovany zivotopis: http://www.zones.sk/studentske-prace/slohove-prace/2223-beletrizovany-zivotopis/
hello there and thanks on your information a I have certainly picked up something new from proper here. I did however experience some technical points the use of this site, as I skilled to reload the website many times prior to I may just get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK? Now not that I'm complaining, however slow loading instances instances will often have an effect on your placement in google and can injury your quality ranking if advertising and *********** Richard Goran's Power Innovator Program Download
robinjack529@gmail.com
blog comments service here, https://www.fiverr.com/preset31 | 10. srpna 2015
I have really learned result-oriented things through your website. One other thing I'd like to say is the fact that newer laptop os's often allow far more memory to get used,
Gettysburský príhovor. V ňom vyslovil nádej..
I had been wondering if your hosting is OK? Now not that I'm complaining, however slow loading instances instances will often.
Nový příspěvekOchrana proti spamu. Kolik je 2x4?